Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2019, 09:27

autor: Adrian Werner

Battlefield 5 dostanie mapy osadzone na Pacyfiku i frakcję japońską

Studio DICE udostępniło zwiastun pokazujący w akcji cztery nadchodzące mapy do Battlefielda V. Filmik jasno sugeruje również, że dalsze plany rozwoju gry obejmują japońską frakcję oraz poziomy osadzone na wyspach Pacyfiku.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Battlefield V otrzyma w przyszłości mapy osadzone na wyspach Pacyfiku. - Battlefield 5 dostanie mapy osadzone na Pacyfiku i frakcję japońską - wiadomość - 2019-06-06
Battlefield V otrzyma w przyszłości mapy osadzone na wyspach Pacyfiku.

Kilka dni temu studio DICE wypuściło Merkury, czyli nową mapę do Battlefielda V. Teraz twórcy ujawnili dalsze plany rozwoju gry i zapowiadają się one ambitnie.

27 czerwca ukaże się Rozdział IV: Wbrew Przeciwnościom. Jego zwiastun pokazuje w akcji cztery nowe mapy. Provence osadzone zostanie na terenach okupowanej Francji i skoncentruje się na starciach na bliskich dystansach. Z kolei w Lofoten Islands udamy się do Norwegii, a centralnym punktem poziomu będzie fabryka ładunków wybuchowych, którą strona atakująca będzie musiała zniszczyć.

Dla miłośników dużej skali potyczek przygotowano osadzoną w Afryce Północnej mapę Al Sundan oraz grecką Maritę. Oba poziomy opracowano z myślą o starciach z 64 graczami.

Najciekawsza jest jednak sama końcówka zwiastuna, która ukazuje starcie z udziałem japońskich żołnierzy. To jasna wskazówka, że dalsze plany rozwoju gry obejmują front pacyficzny. Mamy nadzieję, że podczas targów E3 dowiemy się więcej na ten temat.

Przypomnijmy, że gra Battlefield V ukazała się w listopadzie zeszłego roku. Produkcja trafiła na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Do lutego sprzedano 7,3 mln egzemplarzy. Wynik ten, choć wysoki, rozczarował wydawcę, gdyż jego prognozy były o milion sztuk wyższe.

W marcu ukazała się aktualizacja z trybem battle royale nazwanym Firestorm. Jej premiera była dokładnie tym, czego gra potrzebowała. W pierwszym tygodniu liczba grających zwiększyła się o 60%. Debiut tego wariantu rozgrywki stał się najpopularniejszym wydarzeniem sieciowym w historii całej marki.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Battlefield V

Battlefield V