Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2019, 09:13

Battlefield 5 - EA rozczarowane wynikiem 7,3 mln sprzedanych sztuk

Sprzedaż gry Battlefield V przekroczyła 7,3 mln egzemplarzy. Ten imponujący wynik nie zadowolił jednak Electronic Arts, gdyż jest o milion mniejszy, niż prognozowano. Poznaliśmy też wyniki finansowe firmy za cały 2018 rok.

Battlefield V ukazało się 20 listopada ubiegłego roku. - Battlefield 5 - EA rozczarowane wynikiem 7,3 mln sprzedanych sztuk - wiadomość - 2019-02-06
Battlefield V ukazało się 20 listopada ubiegłego roku.
BATTLEFIELD V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DICE
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 20 listopada 2018 r.

Podczas konferencji omawiającej sprawozdanie finansowe firmy Electronic Arts poinformowano, że gra Battlefield V, czyli najnowsza odsłona popularnego strzelankowego cyklu studia DICE, sprzedała się w 7,3 mln egzemplarzy. Wynik ten wydaje się imponujący, ale wydawca jest nim rozczarowany, gdyż jego prognozy były o milion sztuk wyższe.

Kondycja firmy pozostaje jednak bardzo dobra. Przychody w ostatnim kwartale roku wyniosły 1,289 mld dolarów, a zyski 262 mln dol. Dla porównania w analogicznym okresie 2017 r. wypracowano przychody w wysokości 1,160 mld dolarów, a zamiast zysku zanotowano stratę na poziomie 186 mln dol.

Prezes firmy, Andrew Wilson, uważa, że błędem było wypuszczenie BF5 bez trybu battle royale. Według niego lepiej byłoby, aby dostępny był on w dniu premiery, nawet kosztem braku kampanii fabularnej. Nietrafionym posunięciem okazało się również przełożenie debiutu na listopad. Gdy Battlefield V trafiło do sprzedaży najwięksi konkurenci byli już na rynku od wielu tygodni i można ich było kupić po obniżonych cenach.

Andrew Wilson przyznaje, że ostatni kwartał ubiegłego roku był dla firmy trudny. Electronic Arts optymistycznie patrzy jednak w przyszłość i ma nadzieję, że Battlefield V będzie zarabiało przez długi czas. Pomóc ma w tym tryb battle royale Firestorm, który wprowadzony zostanie do gry w marcu tego roku.

To nie jedyna nadchodząca atrakcja. Autorzy ogłosili również, że w przyszłym tygodniu ukażą się tzw. Siły Połączone, czyli tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Przypomnijmy na koniec, że Battlefield V ukazało się w listopadzie zeszłego roku. Gra dostępna jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania