Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2019, 13:45

Battlefield 5 – sukces trybu Firestorm. Gra dostanie prywatne serwery

Firma Electronic Arts pochwaliła się wielkim sukcesem trybu battle royale Firestorm do Battlefielda 5. Twórcy ujawnili również plany odnośnie prywatnych serwerów gry.

Debiut trybu Firestorm przyniósł resensans gry Battlefield V. - Battlefield 5 – sukces trybu Firestorm. Gra dostanie prywatne serwery - wiadomość - 2019-05-08
Debiut trybu Firestorm przyniósł resensans gry Battlefield V.
BATTLEFIELD V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DICE
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 20 listopada 2018 r.

W ostatnich miesiącach w kontekście firmy Electronic Arts mówiło się głównie o Anthem i Apex Legends. Podczas omawiania wyników finansowych wydawca pochwalił się jednak również sukcesem, jakim okazała się premiera trybu battle royale Firestorm do Battlefielda V.

Tryb został dodany do gry w marcu. Zainteresowanie nim było tak duże, że do Battlefielda V powróciło ponad milion osób, które wcześniej porzuciły tę strzelankę. W pierwszym tygodniu liczba grających zwiększyła się o 60%. W sumie premiera Firestorm okazała się najpopularniejszym wydarzeniem sieciowym w historii całej marki.

Przypomnijmy, że Firestorm opracowało studio Criterion. Odpowiedzialny za podstawową wersję gry zespół DICE ujawnił za to plany związane z tzw. prywatnymi rozgrywkami. Gracze będą mogli bez żadnych opłat tworzyć własne wirtualne serwery, swobodnie konfigurując wiele aspektów zabawy. Pozostaną one aktywne dopóki ktoś się będzie na nich bawił, ale dodana zostanie także opcja zapisywania ustawień serwera, więc potem stworzenie kolejnego zajmie kilka sekund.

Battlefield V ukazało się w listopadzie zeszłego roku. Gra dostępna jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Do lutego sprzedano 7,3 mln egzemplarzy. Wynik ten brzmi imponująco, ale rozczarował wydawcę, gdyż jego prognozy były o milion sztuk wyższe.

Warto na koniec wspomnieć, że w tym miesiącu ukaże się aktualizacja, która doda do Battlefielda V nową mapę o nazwie Mercury, przedstawiającą walki o grecką Kretę. Natomiast w czerwcu otrzymamy wieloosobowy tryb Outpost.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania