Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2019, 12:52

Powstanie Apex Legends Mobile, marka sukcesem dla EA

Firma Electronic Arts poinformowała, że strzelanka Apex Legends świetnie radzi sobie na rynku. Produkcja przyciągnęła dziesiątki milionów użytkowników, a jej model biznesowy generuje spore przychody. Koncern planuje wydać tytuł na innych platformach.

Apex Legends to obecnie duma EA. - Powstanie Apex Legends Mobile, marka sukcesem dla EA - wiadomość - 2019-05-08
Apex Legends to obecnie duma EA.

W SKRÓCIE:

  1. Electronic Arts jest zadowolone z sukcesu Apex Legends;
  2. gra ma przeszło 50 mln użytkowników, a model F2P okazał się dobrym rozwiązaniem – wydawca rozpatruje stworzenie kolejnych produkcji tego typu;
  3. tytuł Respawn Entertainment będzie otrzymywał nową zawartość i trafi na kolejne platformy oraz rynki.

Firma Electronic Arts jest zadowolona z wyników Apex Legends – darmowej strzelanki battle royale od twórców cyklu Titanfall, czyli studia Respawn Entertainment. Pochwalono się, że jest to najdynamiczniej rozwijający się tytuł EA (w miesiąc po premierze liczba użytkowników przekroczyła 50 mln, zaś od tego czasu społeczność powiększyła się o kolejne miliony). Co ważne, aż 30% osób to zupełnie nowi klienci.

Dużym sukcesem okazał się również model free-to-play i wydawca będzie chciał w przyszłości stworzyć więcej tego typu gier (ale na pewno nie porzuci płatnych produkcji z sektora premium). Pieniądze zarobione na Apex Legends pozwoliły koncernowi uzyskać lepszy wynik finansowy na koniec kwartału, niż oczekiwali rynkowi analitycy. EA planuje wydać grę Respawn Entertainment na kolejnych platformach, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń mobilnych. Tytuł trafi również do Chin.

Deweloperzy dużo się nauczyli dzięki premierze Apex Legends, która – pomimo niemal uniwersalnie pozytywnego odbioru gry – nie była pozbawiona problemów. Zespół jest teraz skupiony na dostarczaniu nowej zawartości, takiej jak np. postacie – choć, jak wiemy, nie zamierza tworzyć jej tak szybko, jak twórcy konkurencyjnego Fortnite.

Przypominamy, że Apex Legends trafiło na rynek 4 lutego bieżącego roku. Gra jest dostępna na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

  1. Apex Legends – strona oficjalna
  2. Gry 2019 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku
  3. Apex Legends – poradnik
  4. Wszystko o Apex Legends