Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2019, 19:54

autor: Entelarmer

Apex Legends ma 50 milionów graczy

Studio Respawn Entertainment pochwaliło się liczbą osób grających w Apex Legends. Po pierwszym miesiącu produkcja ma już ponad 50 milionów zarejestrowanych użytkowników, co czyni ją jednym z najpopularniejszych tytułów battle royale na rynku.

Kiedy miesiąc temu zadebiutowało Apex Legends, nikt nie mógł przypuszczać, jak wielkim powodzeniem będzie cieszyć ta produkcja. Nowa gra studia Respawn Entertainment pojawiła się praktycznie znikąd, ale z miejsca wzbudziła spore zainteresowanie. Później otrzymywaliśmy kolejne informacje świadczące o rosnącej popularności tytułu. Teraz, miesiąc po premierze, deweloper ujawnił, że z Apex Legends zdążyło zapoznać się już ponad 50 milionów graczy.

Ofensywa Apex Legends nie zwalnia tempa. - Apex Legends ma 50 milionów graczy - wiadomość - 2019-03-05
Ofensywa Apex Legends nie zwalnia tempa.

Informacją podzielono się w specjalnym filmiku, który podaje też wiele innych interesujących statystyk. Dotychczas gracze aktywowali swoje najpotężniejsze zdolności 1,23 miliarda razy, a po śmierci zaliczyli 170 milionów powrotów na pole walki. Prócz tego odnaleziono co najmniej 16,5 miliona cmentarzy tzw. death boxów (skrzynek zawierających ekwipunek pokonanych graczy). Ponadto zaprezentowano garść nietypowych „danych” oraz niektóre z ciekawszych momentów uwiecznionych przez streamerów. Wszystko to możecie sprawdzić w materiale udostępnionym poniżej.

Apex Legends ma 50 milionów graczy - ilustracja #2

Chcesz poćwiczyć w drużynie? Poznać innych graczy? Masz pytania odnośnie turnieju? Wpadnij na naszą grupę APEX Legends [POLSKA].

Nie da się ukryć, że 50 milionów graczy wciąż nie umywa się do wyniku królującego Fortnite: Battle Royale, które do końca 2018 roku zdołało przyciągnąć ponad 200 milionów zainteresowanych. Jednak gra studia Epic Games potrzebowała trzy miesiące na dobicie do 40 milionów zarejestrowanych użytkowników, a liczba ta uwzględniała też grających w „podstawowe” Fortnite. Nie można też zapomnieć, że o dziele Epic Games słyszeliśmy na długo przed premierą, podobnie jak o dodaniu trybu battle royale. Tymczasem Apex Legends nie istniało w świadomości graczy przed debiutem 4 lutego. Teraz jednak gra wyrasta na jednego z tytanów rynku battle royale, a przy takim tempie przyrostu użytkowników twórcy mogą poważnie myśleć o zdetronizowaniu Fortnite.