Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 marca 2019, 18:29

autor: Entelarmer

Kolejna Forza może być grą na urządzenia mobilne

Brian Ekberg z Turn 10 Studios mógł przypadkiem ujawnić nową grę z serii Forza. Jeśli wierzyć ostatnim informacjom, Forza Street będzie produkcją przeznaczoną na urządzenia mobilne.

W sieci pojawiły się pogłoski na temat kolejnej gry z serii Forza. Takie wieści zwykle wzbudziłyby radość fanów, ale tym razem chyba obejdzie się bez wybuchów entuzjazmu. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, kolejna odsłona wyścigowego cyklu to Forza Streets – produkcja przeznaczona na… urządzenia mobilne.

Źle wstawione hiperłącze to dość oryginalny sposób na ujawnienie gry. (Źródło: GTPlanet).
Źle wstawione hiperłącze to dość oryginalny sposób na ujawnienie gry. (Źródło: GTPlanet).

Zapewne na dźwięk słowa „pogłoski” wielu ma przed oczami typowe „przecieki”, których wiarygodność może budzić uzasadnione wątpliwości. Jednak w tym przypadku źródłem nie jest anonimowy internauta, lecz samo Turn 10 Studios, które zapoczątkowało serię Forza Motorsports. Jak donosi serwis GTPlanet, Brian Ekberg – menadżer ds. kontaktów ze społecznością – pogratulował Evanowi „Raceboy77” Thorogoodowi zwycięstwa w kanadyjskich zawodach e-sportowych w Forza Motorsport 7. Tyle tylko, że Ekberg pomylił się przy dodawaniu jednego z linków i zamiast adresu do strony internetowej zamieścił hiperłącze do niedostępnego pliku lokalnego. W jego opisie znalazła się następująca informacja: „Tworzona we współpracy z brytyjskim studiem Electric Square, Forza Street została zbudowana od podstaw w celu obsługi szerokiej gamy urządzeń z systemem Windows 10, iOS oraz Android”.

„Forza na urządzenia mobilne” to raczej nie jest hasło, na które czekali fani cyklu. - Kolejna Forza może być grą na urządzenia mobilne - wiadomość - 2019-03-04
„Forza na urządzenia mobilne” to raczej nie jest hasło, na które czekali fani cyklu.

Wygląda więc na to, że zamiast pełnoprawnej Forzy otrzymamy poboczną odsłonę cyklu, przeznaczoną na urządzenia mobilne. O ile jednak trudno mieć większe wątpliwości co do prawdziwości tego przecieku - może zresztą celowego – o tyle trudno powiedzieć coś więcej na temat samej gry. Jedyną wskazówką jest tytuł oraz nazwa tworzącego je zespołu. Jak dotąd studio Electric Square znane jest tylko z darmowego Miami Street, produkcji wydanej w połowie zeszłego roku na Windowsa 10. Obecnie gra jest już niedostępna, co może dziwić niecały rok po premierze. Jednak najwyraźniej skrajnie uproszczona rozgrywka nie przypadła do gustu fanom ekscytujących wyścigów.

Poprzednia mobilna gra wyścigowa Electric Square nie zachwyciła graczy. - Kolejna Forza może być grą na urządzenia mobilne - wiadomość - 2019-03-04
Poprzednia mobilna gra wyścigowa Electric Square nie zachwyciła graczy.

Obecność Street w tytule nadchodzącego Forza może wskazywać, że otrzymamy produkcję dość podobną do Miami Street, jeśli nie wręcz identyczną w zakresie rozgrywki. Obawy te zdaje się rozwiewać deklaracja o „tworzeniu od podstaw” całej gry, jednak trudno je zweryfikować bez jakichkolwiek oficjalnych informacji. Na razie pozostaje czekać na ewentualne potwierdzenie istnienia projektu.