Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCANDiOS
Okładka Forza Street (PC)

Forza Street

Poboczna odsłona wyścigowej serii Forza, udostępniona w modelu free-to-play. Rozgrywka, odbywająca się z użyciem bardzo uproszczonego systemu sterowania, polega na rywalizowaniu w nielegalnych ulicznych zawodach i zdobywana coraz lepszych samochodów oraz części.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo

Okładka Forza Street (PC)

data premiery gry:

15kwi2019

PC

5maj2020

iOS AND

Forza Street to gra wyścigowa korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Jest to produkcja poboczna w stosunku do cykli Forza Motorsport i Forza Horizon. Grę opracowało brytyjskie studio Electric Square, czyli siostrzany oddział firmy Studio Gobo, która pomagała przy tworzeniu projektów takich jak Disney Infinity czy For Honor.

Mechanika

Gra Forza Street koncentruje się na nielegalnych wyścigach sportowymi autami po ulicach Miami. Sterowanie jest mocno uproszczone. Nie mamy kontroli nad kierownicą i decydujemy jedynie, kiedy skorzystać z gazu, hamulca i podtlenku azotu.

Odnoszenie sukcesów w zawodach pozwala odblokowywać nowe samochody oraz części do nich, co z kolei umożliwia rywalizowanie w bardziej wymagających konkurencjach. Autorzy uzyskali licencje największych producentów aut, więc wszystkie maszyny w grze wiernie odwzorowują rzeczywiste modele.

Forza Street oferuje różnorodne wyzwania. Możemy brać udział zarówno w krótkich wyścigach, jak i zawodach, których ukończenie zajmuje całe godziny. Dostępny jest także tryb fabularny, opowiadający historię ambitnego kierowcy, próbującego zdobyć wysoką pozycję w samochodowym półświatku Miami.

Kwestie techniczne

Gra posiada ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Nie dorównuje ona najnowszym odsłonom serii Forza Motorsport i Forza Horizon, ale Forza Street prezentuje się miło dla oka.

Pozostałe informacje

Gra nie jest do końca nową produkcją. Forza Street stanowi bowiem przerobioną wersję wydanego w 2018 r. Miami Street. Poza zmianą marki autorzy rozbudowali zawartość gry i wprowadzili wiele ulepszeń. Dodano również polską wersję językową. Natomiast same fundamenty rozgrywki pozostały takie same.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3,9+ GB

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Forza Street

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Forza Street

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Quad Core
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Darmowa Forza Street wyszła na Androida i iOS
Darmowa Forza Street wyszła na Androida i iOS

wiadomość5 maja 2020

Forza Street zadebiutowała dziś na urządzeniach mobilnych. Przez najbliższy miesiąc za zalogowanie się do tej darmowej produkcji otrzymamy cenne upominki, zwłaszcza jeśli posiadamy telefon Samsung Galaxy.

Premiera Forza Street - wyścigów free-to-play w stylu NFS: Underground
Premiera Forza Street - wyścigów free-to-play w stylu NFS: Underground

wiadomość16 kwietnia 2019

W serwisie Microsoft Store zadebiutowała gra wyścigowa Forza Street, będąca w istocie przeróbką Miami Street z 2018 roku. Na razie produkcja dostępna jest tylko na PC, ale wkrótce trafi również na urządzenia mobilne.

Kolejna Forza może być grą na urządzenia mobilne
Kolejna Forza może być grą na urządzenia mobilne

wiadomość4 marca 2019

Brian Ekberg z Turn 10 Studios mógł przypadkiem ujawnić nową grę z serii Forza. Jeśli wierzyć ostatnim informacjom, Forza Street będzie produkcją przeznaczoną na urządzenia mobilne.

PC
iOS
AND