Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2019, 20:28

Nadchodzi Krwawa klątwa - pierwszy dodatek do Gwinta

Studio CD Projekt RED zapowiedziało właśnie pierwsze oficjalne rozszerzenie do Gwinta – Krwawą klątwę. Wprowadzić ma ono ponad 100 nowych kart, tak neutralnych, jak i przeznaczonych dla poszczególnych frakcji. Premiera przewidziana jest na 28 marca tego roku.

Pierwszy dodatek do Gwinta zbliża się wielkimi krokami. - Nadchodzi pierwszy dodatek do Gwinta - wiadomość - 2019-03-04
Pierwszy dodatek do Gwinta zbliża się wielkimi krokami.

Gwint przeżywa ostatnimi czasy spory kryzys. Liczne zmiany w rozgrywce sprawiły, że ta samodzielna wersja cieszącej się dużą sympatią minigry z Wiedźmina 3, straciła na popularności. Według źródeł, na które powołuje się serwis Kotaku, Gwint okazał się „finansowym rozczarowaniem” dla CD Projekt RED. Na przekór tym plotkom, stołeczna firma ogłosiła właśnie wydanie pierwszego dodatku do karcianki. Nosi on nazwę Krwawa klątwa i zadebiutuje 28 marca tego roku na wszystkich platformach.

Dodatek zaoferuje ponad sto nowych kart rozgrywki. Do dyspozycji graczy oddane zostanie trzydzieści jeden kart neutralnych oraz po czternaście dla każdej frakcji. Na początek pokazano pięć kart, które pojawią się wraz z dodatkiem. Wśród nich znajdziemy między innymi nakładającego krwawienie na przeciwnika Wąpierza czy Driadę Łowczyni, która oprócz obrażeń, aplikuje przeciwnikowi także truciznę. Z czasem, za pomocą przeznaczonej do tego strony internetowej, pokazywane będą kolejne karty. Oprócz tego wraz z dodatkiem wprowadzone zostaną także nowe mechaniki rozgrywki oraz archetypy.

Wszystkie te nowości związane są z tytułową Krwawą klątwą, która jest efektem potężnego rytuału przeprowadzonego przez wampira wyższego, Dettlaffa van der Ereteina. Skaziła ona mieszkańców „wiedźminlandu” oraz sprowadziła na świat wiele nowych, nieznanych dotąd istot.

Warto przypomnieć, że Gwint to darmowa gra karciana nastawiona na multiplayer, autorstwa CD Projekt RED. Zadebiutowała ona 23 października 2018 roku na komputerach osobistych oraz 4 grudnia na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Początkowo miała ona zawierać także tryb dla jednego gracza. W ostateczności jednak kampania single player została oddzielona od Gwinta i wydano ją pod tytułem Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści jako samodzielny produkt.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z GOL-em związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej