Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Apex Legends Mobile (AND)
OkładkaApex Legends Mobile (AND)

Apex Legends Mobile

Mobilna edycja Apex Legends, czyli niezwykle popularnej strzelanki Battle Royale studia Respawn Entertainment. Podzieleni na kilkuosobowe zespoły gracze walczą ze sobą, póki przy życiu nie pozostanie tylko jedna drużyna.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | strzelanki | battle royale

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Apex Legends Mobile Premiera

17maj2022

AND iOS

Gry podobne do Apex Legends Mobile

Call of Duty: Warzone Mobile

Fortnite

Garena Free Fire

Apex Legends Mobile to mobilna wersja szalenie popularnego Apex Legends autorstwa studia Respawn Entertainment. Tytuł stanowi adaptację oryginalnej gry na urządzenia z systemami Android i iOS.

Mechanika

Deweloperzy Apex Legends Mobile postawili sobie za cel stworzenie portu jak najwierniej odwzorowującego doświadczenia z pierwotnej wersji gry. Rozgrywka w Mobile jest zatem niemalże kalką z wersji na urządzenia stacjonarne. Tytuł jest pierwszoosobową strzelanką Battle Royale pozwalającą na zabawę sześćdziesięciu graczom naraz. Interesującym aspektem Apex Legends jest brak możliwości samodzielnego przemierzania pola bitwy. Mecze rozgrywają się między dwuosobowymi lub trzyosobowymi drużynami.

Rozgrywka polega na zbieraniu ekwipunku oraz walce z wrogimi zespołami. Na mapach rozsiane są różne rodzaje broni oraz pancerza. Każdą broń można modyfikować znajdowanymi ulepszeniami, zmieniając jej właściwości. W przeciwieństwie do większości gier Battle Royale śmierć nie oznacza końca rozgrywki. Jeżeli członek naszej drużyny zginie, możemy zabrać sztandar z miejsca zgonu oraz zabrać go do jednego z kilku znajdujących się na mapie sygnalizatorów odrodzeń. Po interakcji z sygnalizatorem martwy członek drużyny powraca do walki. Odradzając się tracimy jednak cały nasz ekwipunek, ważne więc jest ponowne uzbrojenie się.

Elementem wyróżniającym Apex Legends od konkurencji są grywalni bohaterowie, tzw. Legendy. Tytuł wzoruje się na hero shooterach takich jak Overwatch, dając każdemu bohaterowi różne umiejętności. Przykładowo Lifeline potrafi leczyć członków drużyny za pomocą drona oraz wzywać zrzuty z zaopatrzeniem. Bloodhound wykrywa przeciwników przez ściany. Pathfinder natomiast umie stawiać tyrolki pozwalające na szybsze poruszanie się. Każda z Legend jest przydatna w boju, ważnym jest więc umiejętne skonstruowanie drużyny.

Sterowanie w wersji mobilnej jest dotykowe. Ze względu na potencjalny brak balansu grający w Mobile nie mogą bawić się razem z użytkownikami konsolowymi lub pecetowymi. Tytuł otrzymał także ekskluzywne elementy kosmetyczne niedostępne w wersji stacjonarnej.

Tryby gry

Apex Legends Mobile pozwala wyłącznie na rozgrywkę multiplayer w dwuosobowych lub trzyosobowych zespołach.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Apex Legends Mobile prezentuje wysoki poziom. Gra zachowuje styl wizualny znany z edycji na urządzenia stacjonarne.

Ostatnia modyfikacja 31 stycznia 2023

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Apex Legends Mobile: 12+

Apex Legends Mobile Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS