Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2022, 18:16

autor: Zuzanna Domeradzka

Strzelanka EA z nowym rekordem popularności; sezon 14. przyciąga tłumy

Wraz z premierą czternastego sezonu Apex Legends, gra po raz kolejny pobiła swój rekord popularności. Sezon „Hunted” przyciągnął setki tysięcy steamowych graczy.

W SKRÓCIE:
  1. Wraz z sezonem 14. Apex Legends na Steamie osiągnęło rekord aktywnych jednocześnie graczy - ponad 510 tysięcy.
  2. Sezon „Hunted” wprowadził do gry nową bohaterkę, Vantage, oraz wiele innych zmian.
  3. W rzeczywistości grać mogło znacznie więcej, niż te pół miliona osób, lecz nie mamy dostępu do takich danych chociażby z Origina.

Sezon 14. Apex Legends wystartował dwa dni temu - 9 sierpnia. Jego premiera przyciągnęła do gry tyle osób, jak nigdy przedtem. Dopiero co mówiło się o pobitym rekordzie na Steamie podczas 12. sezonu (miało to miejsce w lutym), a zaraz potem 13. sezon "Saviors" (rozpoczęty w maju) przyciągnął jeszcze więcej graczy.

„Hunted” również wystartował się z przytupem. W momencie jego premiery, tj. we wtorek, w szczytowym momencie w grze na Steamie przebywało prawie 340 tysięcy graczy. 10 sierpnia zaś liczba ta wzrosła do ponad 510 tysięcy osób aktywnych jednocześnie. Tym samym ustanowiono nowy rekord, bijąc wynik z lutego (393 tysiące graczy bawiących się w jednym momencie), a także ten majowy (412 tysięcy osób). Wcześniejszy rekord gra ustanowiła w maju 2021 roku (około 330 tysięcy graczy), więc wygląda na to, że Apex Legends idzie na rekord rekordów. Warto dodać, że mobilna wersja Apex Legends, która niedawno miała premierę, również radzi sobie bardzo dobrze.

Strzelanka EA z nowym rekordem popularności; sezon 14. przyciąga tłumy - ilustracja #1
Wzrost liczby aktywnych graczy Apex Legends. Źródło: SteamDB

Wraz z sezonem „Hunted” do gry wprowadzono nową bohaterkę, snajperkę Vantage. Jej ultimate pozwala skanować przeciwników, a także zwiększa obrażenia zadawane przez nią i jej sojuszników. Postać posiada nietoperza imieniem Echo, który może się przydać w walce. Snajperka nazywa się tak naprawdę Xiomara „Mara” Contreras i pochodzi z planety Págos.

Oprócz nowej bohaterki, sezon „Hunted” wprowadził znaczącą aktualizację mapy Królewski Kanion. Podwyższono też maksymalny poziom rozwoju postaci, z 500. do 2000. Więcej o tym, co wprowadził sezon 14. do Apex Legends przeczytacie tutaj.

Dzisiaj w Apex Legends na Steam również bawi się spora ilość osób, bo około 480 tysięcy. Warto zwrócić uwagę na to, że w rzeczywistości sezon 14. mógł przyciągnąć do gry znacznie więcej ludzi. Spora część z pewnością gra bowiem poprzez Origin, a Apex Legends jest też przecież dostępne na konsolach PlayStation, Xbox oraz Switch. Być może następny sezon pobije kolejny rekord, którym Electronic Arts będzie się chciało publicznie pochwalić?

  1. Oficjalna strona Apex Legends
  2. Apex Legends na Steam