Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2022, 20:01

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

CD Projekt Red w roli wydawcy; to warzywniakowy survival

CD Projekt został wydawcą przygodówki Drake Hollow od The Molasses Flood. Twórcy Wiedźmina do tej pory wydawali wyłącznie własne tytuły.

W SKRÓCIE:
  1. CD Projekt Red został wydawcą gry Drake Hollow od bostońskiego studia, które zostało przez nich przejęte rok temu.
  2. Wiemy, że The Molasses Flood pracuje już od jakiegoś czasu nad projektem w uniwersum należącym do CD Projekt.

CD Projekt w październiku zeszłego roku przejął bostońskie studio The Molasses Flood. Podkreślano wtedy, że nie wpłynie to na autonomię studia. Najwyraźniej coś ruszyło się w związku z całą sprawą, ponieważ „Redzi” zostali wydawcami gry The Molasses Flood - Drake Hollow. Zmianę tę na Steamie wprowadzono 9 sierpnia.

Polacy właścicielami Cienistej Krainy

O Drake Hollow mogliście nie słyszeć, liczba jej graczy utrzymywała się do niedawna na poziomie kilkunastu, kilkudziesięciu jednocześnie (przynajmniej na Steamie, gra jest też dostępna na Xboxie One oraz Series X/S). Dopiero trzy dni temu aktywność fanów gwałtownie wzrosła i od paru dni utrzymuje się ona na poziomie 100-200 graczy jednocześnie.

O co właściwie chodzi w Drake Hollow? To gra przygodowa z elementami survivalu, gdzie gracz ma za zadanie pomóc niejakim manderkom, warzywnym mieszkańcom Cienistej Krainy. Musi zapewniać im jedzenie, miejsce do spania, a także dostarczać nieco rozrywki. Ponadto gracz musi stawiać czoła potworkom znanymi jako dzikuny, a może to zrobić za pomocą rakiet tenisowych czy nitownic.

Gra obsługuje tryb kooperacji, więc nie trzeba zajmować się tym wszystkim samemu. Mimo dość małej popularności, Drake Hollow otrzymuje w większości pozytywne recenzje. Jeżeli chcecie zapoznać się z tytułem, możecie go kupić na Steamie - gra jest tam do jutra dostępna w promocji.

Współpraca The Molasses Flood z „Redami”

To, że CD Projekt został wydawcą Drake Hollow jest ciekawe, „Redzi” bowiem do tej pory nie wydawali nic poza swoimi własnymi grami (seria Wiedźmin, Cyberpunk 2077). Skoro zostali oni wydawcami jednej z gier przejętego The Molasses Flood być może to samo czeka ich inny, nieco popularniejszy tytuł, The Flame in the Flood. CD Projekt zapytany jednak przez PolskiGamedev o wydawanie innych projektów, odpowiedział:

Studio The Molasses Flood od 2021 roku należy do Grupy CD PROJEKT. W związku z tym naturalnym jest dla nas, aby to CD PROJEKT RED pełniło rolę wydawcy dla gier bostońskiego dewelopera.

Trochę wymijająca odpowiedź, ale w pewnym sensie można to uznać za „tak”. Zważając na to, że CD Projekt został wydawcą gry studia The Molasses Flood, być może wkrótce dowiemy się nieco więcej o projekcie, nad którym wspólnie pracują. Zostało to ogłoszone rok temu, wraz z informacją o przejęciu zespołu przez polską firmę - The Molasses Flood pracuje nad grą osadzoną w uniwersum należącym do CD Projekt.

  1. Drake Hollow na Steam
  2. The Flame in the Flood na Steam
  3. The Molasses Flood - oficjalna strona
  4. CD Projekt Red - oficjalna strona