Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2021, 21:45

autor: Maycuzai

CD Projekt przejmuje twórców The Flame in the Flood

CD Projekt ogłosił przejęcie studia The Molasses Flood, które jest odpowiedzialne m.in za survivalowe The Flame in the Flood. Co więcej, poznaliśmy pierwsze cele ich współpracy.

Rodzimy CD Projekt właśnie ogłosił przejęcie bostońskiego studia The Molasses Flood. Zostało ono założone w 2014 roku przez weteranów branży, którzy pracowali przy takich słynnych markach jak BioShock, Halo, Guitar Hero czy Rock Band. Firma ma na koncie dwie produkcje survivalowe: Drake Hollow oraz The Flame in the Flood. Adam Kiciński, prezes CD Projekt, tak skomentował sprawę:

Zawsze wypatrujemy zespołów, które przy projektowaniu gier kierują się sercem. The Molasses Flood podziela naszą pasję do tworzenia gier wideo. Są doświadczeni, celują w wysoką jakość swoich produktów i mają świetne rozeznanie technologiczne. Jestem przekonany, że wniosą mnóstwo talentu i determinacji do naszej Grupy.

The Molasses Flood, choć ma działać w bliskiej kooperacji z „Redami”, zachowa swoją autonomię i nie zostanie scalone z innymi studiami podległymi Grupie CDP. Bostoński deweloper będzie pracować nad własnym ambitnym projektem, bazującym na jednej z marek CD Projektu. Szczegóły o tej tajemniczej produkcji mamy poznać w niedalekiej przyszłości.

„Od początku istnienia The Molasses Flood naszym celem było tworzenie gier, które są w stanie poruszyć i zainspirować ludzi. Gdy CD Projekt złożyło nam propozycję współpracy, postrzegliśmy to jako okazję do dotarcia do większej grupy odbiorców, przy równoczesnej kolaboracji ze studiem, które kochamy, i tworzeniu gier w światach, które kochamy. Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą kontynuowania naszej misji ze wsparciem CD Projektu i jego niesamowicie uzdolnionego zespołu” – powiedział Forrest Dowling, szef The Molasses Flood.