Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2021, 18:10

autor: Adam Królak

CD Projekt oficjalnie ze studiem poza Polską

CD Projekt finalizuje przejęcie Digital Scapes z Kanady. Polski deweloper odpowiedzialny za serię Wiedźmin oraz Cyberpunk 2077 otwiera swoje studio w Vancouver.

CD Projekt rozpoczyna międzynarodową ekspansję. Rodzimy producent i wydawca gier finalizuje przejęcie kanadyjskiego studia Digital Scapes. Wstępna deklaracja w sprawie otwarcia oddziału w Vancouver została zapowiedziana już w marcu tego roku. Dzisiaj na twitterowym profilu relacji inwestorskich grupy CD Projekt potwierdzono zakończenie transakcji.

CD Projekt RED Vancouver oficjalnie dołącza do zespołów deweloperskich w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Nie jest to pierwsza styczność kanadyjskiego studia z polskim producentem gier. Digital Scapes od 2018 roku współpracowało z Polakami przy tworzeniu gry Cyberpunk 2077, co wyraźnie zaznaczył Paweł Zawodny, szef produkcji w CD Projekt RED:

Dobrze znamy zespół Digital Scapes, to nasz zaufany partner. Od trzech lat intensywnie z nimi pracujemy i mamy do nich pełne zaufanie. Digital Scapes wniosło w Cyberpunka 2077 ogrom pracy, pomagając przy rozwijaniu gry i usprawnianiu rozmaitych funkcjonalności. Nowy zespół, oprócz ogólnego wkładu w nasze projekty, pomoże nam udoskonalić naszą technologię i pogłębić zakres kompetencji w tym obszarze.

Studio Digital Scapes powstało w 2012 roku i zrzesza wielu doświadczonych deweloperów pochodzących z BioWare, Relic czy Radical Entertainment. Specjalizuje się między innymi w animacjach, programowaniu i projektowaniu rozgrywki wieloosobowej. Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt, nie kryje zadowolenia z finalizacji przejęcia kanadyjskiej firmy:

Cieszymy się z pomyślnej finalizacji tej transakcji. Doświadczony zespół Digital Scapes daje nam solidne fundamenty pod budowę znacznie większego zespołu CD Projekt RED Vancouver

CD Projekt RED nadal skupia się na łataniu i poprawianiu stanu technicznego Cyberpunka 2077. Fani najnowszej produkcji polskiego studia mieli przez chwilę nadzieję, iż pierwsze z zapowiedzianych DLC do CP2077 ukaże się już wkrótce. Była to reakcja na reklamę mówiącą o „największej do tej pory aktualizacji”, ale CD Projekt RED rozwiał wszelkie wątpliwości.

Są jednak powody do zadowolenia, gdyż wielkimi krokami zbliża się premiera gry The Witcher: Monster Slayer. Jest to mobilna gra, która mechaniką nawiązuje do popularnego Pokemon GO. Chętni gracze od początku lipca mogą już wstępnie rejestrować się do gry. Pojawi się ona na telefonach z systemami Android oraz iOS już 21 lipca.

Dodatkowo, 9 lipca odbędzie się WitcherCon, wydarzenie organizowane wspólnie przez CD Projekt RED oraz Netflix. Według zapowiedzi na oficjalnej stronie eventu, ma to być „globlane święto wszystkiego, co wiedźmińskie”. Organizatorzy ucinają już wszelkie spekulacje informując, że podczas WitcherCon nie zostanie zapowiedziana żadna nowa gra z serii Wiedźmin.