Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2021, 18:45

CD Projekt kupuje kanadyjskie studio deweloperskie

CD Projekt przejmuje studio deweloperskie Digital Scapes z Kanady. Zapowiedź taka pojawiła się w trakcie dzisiejszej konferencji dla inwestorów CD Projektu. Zespół zmieni nazwę na CD Projekt RED Vancouver.

Podczas specjalnej konferencji Grupa CD Projekt przedstawiła dziś plany na przyszłość oraz zarysowała strategię biznesową, mającą zachęcić inwestorów do jej dalszego wspierania. Jedną z bardziej interesujących wieści, które zostały podane do informacji publicznej przy okazji wydarzenia, jest przejęcie przez CD Projekt RED studia deweloperskiego Digital Scapes z kanadyjskiego Vancouver. Zakup nie został jeszcze sfinalizowany i uzależniony jest od wypełnienia przez obie strony specyficznych warunków, które pozostają tajemnicą handlową.

Zespół Digital Scapes składa się z kilkunastu specjalistów i od trzech lat współpracował blisko z CD Projektem RED przy pracach nad Cyberpunkiem 2077, pomagając w produkcji jego niektórych elementów oraz optymalizacji rozgrywki. Nabycie studia przez Polaków jest przypieczętowaniem i rozwinięciem dotychczasowej współpracy.

Digital Scapes zmieni nazwę na CD Projekt RED Vancouver i będzie oficjalnie czwartym studiem deweloperskim CD Projektu, po oddziałach w Warszawie, Wrocławiu oraz Krakowie. Czym dokładnie będzie zajmować się team w przyszłości, nie jest do końca jasne, ale jego szefowie planują zatrudniać kolejnych pracowników.

  1. Oficjalna strona Grupy CD Projekt