Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPC
Okładka Drake Hollow (XONE)
OkładkaDrake Hollow (XONE)

Drake Hollow

Druga gra twórców The Flame in The Flood - studia The Molasses Flood. Drake Hollow łączy akcję z elementami strategicznymi. Gracze budują wioskę w baśniowej krainie i bronią jej przed atakami mrocznych stworów. Model rozgrywki nawiązuje do serii State of Decay.

Akcji | TPP | fantasy | elementy strategiczne | indie | kooperacja | crafting | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drake Hollow Premiera

28sie2020

XONE

1paź2020

PC

Gry podobne do Drake Hollow

Minecraft

Grounded

State of Decay 2

Drake Hollow to gra przygodowa z elementem survivalu i zarządzania, w której przenosimy się do magicznego świata, dbamy o bezpieczeństwo i zadowolenie zamieszkujących tam warzywnych stworków, rozbudowujemy bazę i zmagamy się z atakami krwiożerczych bestii. Za tytuł odpowiada studio The Molasses Flood znane głównie za sprawą ciepło przyjętego survivalu The Flame in the Flood.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w Cienistej Krainie, którą zamieszkują dwa rodzaje istot. Jedne z nich to różnorakie warzywa zwane manderkami, a drugie to krwiożercze bestie - dzikuny. Te pałają nienawiścią do wszystkiego, co dobre i radosne, przez co wesoły i skory do zabawy lud manderków znalazł się w nie lada tarapatach. I tu do akcji wkraczamy my, zwykli ludzie, którzy przybyli do tego specyficznego świata, wykorzystując magiczny portal. Naszym zadaniem jest zaopiekowanie się ludem manderków i pomoc w odzyskaniu Cienistej Krainy, przemieniając ją z jałowych zgliszczy w żyzne i pełne życia miejsce.

Mechanika

Drake Hollow to tytuł łączący w sobie wiele elementów, jednak przede wszystkim gra nastawiona jest na eksplorowanie świata i zbieranie składników potrzebnych do rozbudowy siedziby, którą zamieszkujemy zarówno my, jak i nasi warzywni towarzysze oraz inni gracze (jeśli zdecydujemy się na zabawę w trybie kooperacji). Niezbędne do tego jest przemierzanie rozmaitych lokacji, które nie dość, że składają się z kilku kilometrów kwadratowych, to są generowane proceduralnie z każdą porą roku.

W czasie podróży, które widzimy z perspektywy trzeciej osoby, musimy jednak mądrze zarządzać czasem i skupić się na znalezieniu niezbędnych do przetrwania w danym momencie surowców. Nie jest to łatwe, bo nie dość, że musimy zaspokajać potrzeby manderków, aby te nie umarły z głodu, nudy czy pragnienia; ulepszać nasz własny ekwipunek, aby móc stawić czoła niecnym dzikunom, to jeszcze budować co raz to lepsze budynki ułatwiające nam życie. Przed nami między innymi możliwość postawienia studni do pobierania wody w celu podlania poletka z posadzonymi warzywami, teatrzyku kukiełkowego zapewniającego rozrywkę niecierpiącym nudy stworkom, panele słoneczne umożliwiające dostęp do prądu i rozmaite fortyfikacje zapewniające ochronę przed nagłym atakiem dzikunów.

W przypadku tych ostatnich również powinniśmy zadbać o własny ekwipunek, niezbędny do zwalczania monstrów i obrony przed nimi. W tym celu mamy możliwość wyposażenia stworzonej przed rozpoczęciem gry postaci w liczne i często absurdalne bronie, jak rakieta tenisowa, siekiera czy miotła.

Tryby gry

Drake Hollow przeznaczone jest zarówno dla jednego gracza, jak i do sieciowej kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Kwestie techniczne

Drake Hollow to trójwymiarowa produkcja z kreskówkową, a czasem nawet bajkową oprawą wizualną, kolorową i pełną szczegółów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Drake Hollow: Odpowiednia dla każdego wieku.

Drake Hollow Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 360 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
XONE