Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2021, 21:04

autor: hexx0

Rozwój Valheim postępuje; ozdoby z rzepy, górskie jaskinie i mroczny biom

Odpowiedzialne za grę Valheim studio Iron Gate nie zwalnia tempa. Po pierwszej dużej aktualizacji Hearth & Home twórcy szykują kolejną – Mistlands. Prace nad nią trochę potrwają, więc w międzyczasie deweloperzy planują mniejsze patche, w których dodadzą m.in. górskie jaskinie i ozdoby z rzepy.

Udostępniona przed pięcioma tygodniami aktualizacja Hearth & Home wprowadziła do gry Valheim nową zawartość oraz sporo zmian w balansie uzbrojenia. Był to największy jak dotąd patch od debiutu tytułu w Early Accessie na Steamie, który miał miejsce 2 lutego 2021 roku. Zachwyceni tym, jak nowe treści przyjęła społeczność, deweloperzy z niezależnego studia Iron Gate nie zamierzają zwalniać tempa i w opublikowanym dziś raporcie z postępów w pracach przedstawili pierwsze szczegóły na temat kolejnej dużej aktualizacji – Mistlands.

Ma ona m.in. „ożywić” tytułowy biom, w którym obecnie znajdziemy jedynie ciemność, drzewa i pajęczyny. CEO studia Richard Svensson zaprezentował jakiś czas temu, jak w przybliżeniu będzie on wyglądał po wprowadzeniu zmian.

Rozwój Valheim postępuje; ozdoby z rzepy, górskie jaskinie i mroczny biom - ilustracja #1
Źródło: Iron Gate Studio.

Moce przerobowe deweloperów są dość ograniczone, dlatego prace nad Mistlands trochę potrwają. Fani nie zostaną jednak z niczym – w międzyczasie mają bowiem pojawić się mniejsze patche, które urozmaicą górskie tereny (biom Mountains) o jaskinie, a także wprowadzą możliwość wytwarzania ozdób z rzepy. To ostatnie ma pozwolić fanom celebrować Halloween. Wikingowie co prawda nie obchodzili tego „święta”, ale – jak stwierdzili twórcy gry Valheim – „i tak miło jest mieć coś, co rozjaśni domostwo, gdy dni stają się krótsze, a noce ciemniejsze… Przynajmniej w naszej części świata”.

Rozwój Valheim postępuje; ozdoby z rzepy, górskie jaskinie i mroczny biom - ilustracja #2
Źródło: Iron Gate Studio.
Rozwój Valheim postępuje; ozdoby z rzepy, górskie jaskinie i mroczny biom - ilustracja #3
Źródło: Iron Gate Studio.

Ponadto deweloperzy szykują się do kolejnej sesji AMA (Ask Me Anything) na Reddicie, w czasie której – jak wskazuje nazwa – gracze będą mogli ich zapytać o wszystko. Niestety nie wiemy, na kiedy studio Iron Gate planuje to wydarzenie. Poprzedni tego typu event miał miejsce w czerwcu.