Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2021, 18:25

autor: Entelarmer

Multiplayer w ETS2 i ATS otrzymał wsparcie modów

Tryb wieloosobowy w grach Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator wreszcie pozwala bawić się z włączonymi modami, ale z pewnymi ograniczeniami.

Trwające od września beta-testy dobiegły końca: aktualizacja 1.42 jest już dostępna w grach Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator. Nieliczne, lecz istotne zmiany zostały omówione na oficjalnej stronie studia SCS Software.

Bez wątpienia najważniejszą jest dodanie wsparcia dla fanowskich modyfikacji w Convoy, czyli trybie sieciowym w ETS2 i ATS. Multiplayer jest dostępny w obu grach od lipca, aczkolwiek nawet teraz to wciąż niejako wersja testowa. Jednym z brakujących elementów była możliwość zabawy z modami, ale już w sierpniu zapowiedziano dodanie takiej funkcji. Twórcy pracowali nad rozwiązaniem problemów z m.in. z synchronizacją sesji graczy korzystających z różnych modyfikacji.

Jak na razie Konwój pozwala uruchomić jednocześnie nie więcej niż 70 modów, a deweloperzy wprowadzili powiązane z tym nowości w interfejsie użytkownika. Dzięki nim możemy sprawdzić, czy dany serwer korzysta z modów, które z nich są wymagane i czy mamy je zainstalowane. Jeśli nie, można pobrać brakujące modyfikacje z Warsztatu Steama bezpośrednio z poziomu gry (o ile są one w nim dostępne).

Poza powyższą funkcją (która zresztą będzie jeszcze dopracowywana) SCS Software wzięło też na warsztat sprzężenie zwrotne (force feedback) kierownic i innych kontrolerów. Deweloperzy przygotowali zupełnie nowy system, łączący dotychczasowe efekty ze zmianami w „centrowaniu i tarciu opon opartych na rzeczywistych obliczeniach sił działających na pierwszą oś kierującą i symuluje zachowanie hydraulicznego układu przekładni kierowniczej stosowanego w większości współczesnych ciężarówek”. Zalecono przy tym zresetowanie dotychczasowych ustawień związanych z FFB.

  1. Oficjalna strona SCS Software
  2. Recenzja gry Euro Truck Simulator 2 - tirem po drogach Europy
  3. Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry