Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2021, 19:35

autor: hexx0

Różowe wstążki w ETS2 i ATS; SCS Software po raz kolejny włącza się do walki z rakiem

Studio SCS Software, czyli twórcy Euro Truck Simulatora i American Truck Simulatora, postanowiło ponownie wesprzeć walkę z rakiem piersi u kobiet i przekazać całoroczny dochód z DLC Pink Ribbon Charity Pack na rzecz zajmujących się nią organizacji.

Jesień zwykle wiąże się ze wzrostem liczby zachorowań – i nie mam tu na myśli jedynie koronawirusa. Nic dziwnego, że to właśnie w tym okresie podejmowane są akcje mające zwiększyć w społeczeństwie świadomość tego, jak ważne są regularne badania. Jednymi z najpopularniejszych tego typu kampanii są Pinktober i Movember. Pierwsza dotyczy raka piersi u kobiet, druga natomiast – nowotworu prostaty u mężczyzn. Niektórzy producenci gier starają się włączać do tej walki – dobry przykład stanowi studio SCS Software, które 1 października 2019 roku wypuściło DLC Pink Ribbon Charity Pack do Euro Truck Simulatora 2 i American Truck Simulatora.

DLC Pink Ribbon Charity Pack do ETS2 na Steamie

DLC Pink Ribbon Charity Pack do ATS na Steamie

Różowe wstążki w ETS2 i ATS; SCS Software po raz kolejny włącza się do walki z rakiem - ilustracja #1
Źródło: Steam.
Różowe wstążki w ETS2 i ATS; SCS Software po raz kolejny włącza się do walki z rakiem - ilustracja #2
Źródło: Steam.

Tytułowe różowe wstążki – którymi można ozdobić swoje wirtualne pojazdy – mają przypominać o konieczności regularnego badania się. Ponadto twórcy – tak jak w ubiegłym roku – obiecali przekazać całkowity dochód ze sprzedaży zawierających je pakietów na rzecz organizacji charytatywnych zajmujących się walką z rakiem piersi u kobiet. Deweloperzy przedstawili zaktualizowaną listę podmiotów, które zamierzają wesprzeć (są to: Alliance of Women with Breast Cancer, Brustkrebs Deutschland e.V., Breast Cancer Now i Breast Cancer Research Foundation), jednocześnie zapewniając, że wszystkie pieniądze uzyskane w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy ze sprzedaży Pink Ribbon Charity Pack zasilą ich konta.

Co więcej, w przyszłości lista organizacji ma zostać rozszerzona o kolejne. SCS Software zachęca zarówno do popularyzowania akcji wśród znajomych, udostępniania screenów swoich ozdobionych pojazdów w mediach społecznościowych, jak i – przede wszystkim – regularnych badań lekarskich. Jako że wspomniane DLC kosztuje zaledwie 7,19 zł (trzeba je nabyć oddzielnie w ETS2 i ATS), można je kupić z myślą, że będzie to nasz niewielki wkład w walkę z rakiem piersi u kobiet. W listopadzie natomiast panowie niech zapuszczą wąsy.