Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2021, 18:05

Tryb wieloosobowy w ETS2 i ATS - aktualizacja 1.41 wprowadza wiele nowości

Miłośnicy ciężarowych symulatorów ETS2 i ATS właśnie otrzymali doskonały prezent. Aktualizacja 1.41 wprowadza tryb multiplayer. Nareszcie i oficjalnie możemy uczestniczyć w konwoju ze znajomymi.

W SKRÓCIE:
  • największą nowością patcha 1.41 do gier ETS2 i ATS jest tryb wieloosobowy – nareszcie!
  • Oprócz tego odświeżony tryb fotograficzny, nowa trasa w ETS2 i pierwsza faza zmian w obszarze stanu Kalifornia w ATS.

Oficjalny multiplayer – samo takie określenie wystarczyłoby do ściągnięcia przed ekrany fanów gier Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator. To przełomowa funkcjonalność, z którą mogli zapoznać się partycypujący w testach otwartej bety. SCS Software wprowadziło poprawki, kierując się sugestiami testerów, i tryb wieloosobowy stał się głównym punktem w aktualizacji 1.41 (źródła: ETS2, ATS). Od teraz nie ma potrzeby korzystania z nieoficjalnych modyfikacji, aby bawić się razem ze znajomymi w dostarczanie towarów.

Gra wieloosobowa

Nowy tryb Convoy pozwala na grę maksymalnie ośmiu osobom. Może to się wydawać niewiele w porównaniu z fanowską modyfikacją TMP, pozwalającą spotkać na trasie nawet tysiące graczy. W Convoy jednak towarzyszy nam ruch uliczny znany z rozgrywki singlowej. Jest on zsynchronizowany dla wszystkich użytkowników, podobnie jak pora dnia, warunki atmosferyczne i posiadane dodatki. Każdy gracz w konwoju może realizować te same zlecenia – w specjalnym okienku da się podejrzeć kontrakty innych uczestników.

Okienko uczestników trybu wieloosobowego. Źródło: SCS Software

Mamy kontrolę nad tym, kto uczestniczy w naszej grze. Możemy hostować sesję (jednocześnie będąc w niej adminem) lub dołączyć do rozgrywek innych graczy. Uczestnikom wspólnego konwoju gra udostępnia trzy sposoby komunikacji: czat (w okienku doradcy drogowego), rozmowę głosową aktywowaną klawiszem (jak w CB-radiu) lub menu szybkich odpowiedzi (z możliwością dostosowania). Po zakończonej wspólnej przygodzie możemy wybrać, czy poczynione podczas niej postępy (zarobki, doświadczenie) chcemy zachować, czy jednak przywrócić poprzedni stan gry.

Tryb Convoy ma pewne minusy. Brak możliwości korzystania z modów lub nieruchome mosty zwodzone mogą wynikać z oczywistych ograniczeń gry wieloosobowej. Możliwe znikanie ruchu ulicznego podczas rozłączenia jednego z graczy czy kolidowanie komunikacji głosowej z wpisywaniem linii czatu to z kolei rzeczy wyglądające na błędy pierwszych wersji i powinny zostać one naprawione wraz z aktualizacjami.

Pozostałe nowości

Oczywiście nowa aktualizacja to nie tylko sam tryb Convoy. W obu symulatorach został odświeżony tryb fotograficzny. Teraz pozwala on na zmianę pory dnia i warunków atmosferycznych (tylko na potrzeby wykonania screenshota). Wprowadzono też dla graczy nową funkcję szybkiej podróży.

Nowe opcje w trybie fotograficznym. Źródło: SCS Software

Oba tytuły otrzymały też zmiany na mapach. W ETS2 posiadacze DLC Iberia podróżować mogą po nowej autostradzie A24, przebiegającej przez malownicze tereny nad rzeką Duero. Uważni gracze w ATS dostrzegą pierwsze oznaki zapowiadanego odświeżenia terenu Kalifornii. Aktualizacja wprowadziła rolnicze stacje inspekcyjne na granicy stanu, zmodernizowany został też układ niektórych dróg. Patche dla obu gier są już dostępne do pobrania. Do zobaczenia na trasie!

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej