Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2021, 18:29

CoD: Warzone - nowy tryb, mapa i zmiany w balansie już są dostępne

W ramach 4. sezonu Call of Duty: Warzone studio Raven Software udostępniło dziś aktualizację Reloaded. Dodaje ona m.in. tryb Payload i mapę Mauer der Toten, a także wprowadza duże zmiany w balansie gry.

Zgodnie z zapowiedzią, pojawiła się dziś aktualizacja Reloaded w ramach czwartego sezonu darmowej sieciowej strzelanki Call of Duty: Warzone. Deweloperzy z Raven Software przygotowali sporo nowości, które tradycyjnie objęły także Call of Duty: Black Ops – Cold War. Dodana zawartość to przede wszystkim niedostępne wcześniej tryby rozgrywki, mapy i bronie. Ponadto „stare” uzbrojenie doczekało się największych od premiery produkcji zmian w balansie.

Twórcy chwalą się szczególnie polegającym na wykonywaniu misji eskortowych trybie Payload – inspirowanym modułem War Mode z Call of Duty: WWII, a formą przypominającym nieco wariant rozgrywki znany z Overwatcha. W dużym skrócie: jeden dwudziestoosobowy zespół graczy będzie próbował przetransportować w wyznaczonym czasie tytułowy ładunek przez wszystkie punkty kontrolne, a drugi postara się mu to uniemożliwić.

Inną istotną nowością są świeże mapy, w tym Mauer der Toten, na której przyjdzie nam zabijać zombie (patrz trailer powyżej). W walce wykorzystamy m.in. dodany w rzeczonej aktualizacji karabin maszynowy OT 9 SMG oraz szybkostrzelne działko strażnicze. Wiele dostępnych wcześniej broni „znerfiono” (osłabiono), zwłaszcza popularne modele typu SCAR, takie jak AK-47S, Oden czy FAL. Nieliczne „pukawki” będą teraz zadawały nieco większe obrażenia, np. Krig 6 i Grau 5.56. Twórcy określają te zmiany jako „największą aktualizację balansu” od premiery gry i argumentują je tym, że nie chcą, aby „gracze mieli wrażenie, iż kiepsko im idzie, bo nie używają tego, co w danej chwili uważane jest za najlepsze”.

Warto również wspomnieć o ograniczonym czasowo wydarzeniu Blueprint Blitz, w ramach którego wprowadzone w czerwcu kontrakty kontrabandy odnawiają się po wykonaniu dwóch zwykłych kontraktów. Za ich zrealizowanie – czyli przechwycenie specjalnej teczki i dostarczenie jej do punktu, z którego będzie ją mógł zabrać helikopter – otrzymamy schematy broni oraz sporą ilość gotówki do wykorzystania w danym meczu.

Zmian jest, oczywiście, więcej – pełną ich listę znajdziecie tutaj. Przypominamy też o niedawnych problemach Activision z cheaterami na konsolach, które rozwiązano w dość dżentelmeński sposób.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej