Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2021, 19:21

autor: Czaruś

Call of Duty: Warzone - Activision walczy z cheaterami na konsolach

Wraz z powstaniem nowego programu cheaterskiego konsole nie są już bezpiecznym miejscem do grania w CoD: Warzone. Activision jednak się nie poddaje.

W SKRÓCIE

  1. Znikają kanały youtube’owe promujące nowy program umożliwiający oszustwa w Call of Duty: Warzone na konsolach.
  2. Problemem zajęło się Activision, które najwidoczniej chce ratować sytuację.

O tym, że Call of Duty: Warzone ma kłopoty z oszustami wiemy od jakiegoś czasu. Firma Activision, wydawca gry, zbanowała już ponad 500 tys. kont. Problem ten dotyczył głównie osób chcących się bawić na PC. Niestety od niedawna także gracze konsolowi nie są już bezpieczni. Activision podjęło jednak pierwsze kroki, aby temu zaradzić.

O nowym programie pozwalającym używać cheatów na konsolach pisaliśmy tutaj. A skoro my o tym się dowiedzieliśmy, to nie mogło to umknąć przedstawicielom Activision. Użytkownik Twittera o dość wymownym nicku Anti-Cheat Police Department udostępnił wczoraj post o takiej treści:

Activision zdaje sobie sprawę z cheatów na konsolach i prawdopodobnie planuje się ich pozbyć. Zaczęli od zamykania kanałów na Youtubie, które reklamowały ten proceder. Wyjdzie to na dobre społeczności.

Wychodzi na to, że walka z cheaterami na konsolach się rozpoczęła. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie Activision zareaguje bardziej stanowczo, gdyż oszuści stają się coraz bardziej bezczelni.

  1. CoD: Warzone - strona oficjalna
  2. Call of Duty Warzone - poradnik do gry