Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2021, 09:45

Titanfall - ratowaniem serii zajmują się zaledwie 1-2 osoby w Respawn Entertainment

Fani nie powinni liczyć na szybkie usunięcie problemów z serwerami gier Titanfall i Titanfall 2. Okazuje się, że w studiu Respawn Entertainment pracują nad tym maksymalnie dwie osoby.

Na początku tego miesiąca zdesperowani fani pierwszego Titanfalla przeprowadzili atak hakerski na grę Apex Legends, chcąc zwrócić uwagę na fatalny stan swojej ukochanej gry. Akcja, choć spektakularna, nie przyniesie raczej szybkich efektów, gdyż w studiu Respawn Entertainment nad marką Titanfall pracują w porywach maksymalnie dwie osoby.

Tę rozczarowującą informację ujawnił podczas transmisji wideo Jason Garza, odpowiedzialny w studiu za kontakt ze społecznością. Zapewnił, że zespół nie porzucił serii Titanfall, ale nie komunikuje się z graczami odnośnie swoich planów, aby nie dawać wskazówek osobom, które utrudniają zabawę użytkownikom. Pecetowa wersja pierwszej część serii jest bowiem obecnie niegrywalna z powodu ataków hakerskich. Serwery najczęściej nie działają, a gdy funkcjonują, lobby są zapełniane spamującymi botami.

Ta deklaracja raczej nie uspokoi graczy. Fakt, że nad serią Titanfall pracują obecnie maksymalnie dwie osoby jest dużym rozczarowaniem. Sytuacji nie poprawia fakt, że pierwsza część nadal jest sprzedawana przez Electronic Arts. To produkcja przeznaczona do multiplayera, więc EA pozwala graczom kupować w praktyce niedziałającą grę. Dziury w kodzie powodujące te problemy są znane od wczesnych miesięcy 2019 roku, a mimo to produkcja została dodana do oferty serwisu Steam pod koniec 2020 r.

Co gorsza, teraz poważne problemy zaczął mieć również Titanfall 2. W przypadku drugiej części niedziałające serwery dotyczą nie tylko wersji PC (jak ma to miejsce z TF1), ale również wydań na PlayStation 4 i Xboksa One. Wcześniej takie sytuacje zdarzały się rzadko. Ich częstotliwość mocno jednak wzrosła w tym miesiącu.

  1. Strona savetitanfall.com (strona kampanii fanów próbujących uratować grę)
  2. Recenzja gry Titanfall - dynamicznego FPS-a twórców serii Call of Duty
  3. Titanfall - poradnik do gry