Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2021, 19:10

autor: Adam Królak

Premiera Warhammer 40,000: Darktide opóźniona

Warhammer 40,000: Darktide nie pojawi się w tym roku. Deweloperzy poinformowali, że premiera gry została opóźniona.

Warhammer 40,000: Darktide został początkowo zapowiedziany na koniec tego roku, ale niestety deweloperzy z Fatshark postanowili przełożyć tytuł na wiosnę 2022. Oficjalnym powodem opóźnienia jest chęć dopracowania gry. Jak informują twórcy, pandemia miała duży, negatywny wpływ na proces produkcji i nie uda się ukończyć tytułu w planowanym czasie. Wiadomość pojawiła się na jego oficjalnym profilu na Twitterze:

Dzisiaj podjęliśmy bardzo trudną decyzję, aby przenieść datę premiery gry Warhammer 40,000: Darktide na wiosnę 2022 roku.

Naszym obowiązkiem jest dostarczenie najlepszej gry i, szczerze mówiąc, potrzebujemy więcej czasu, aby sprostać temu zadaniu. Nie jest tajemnicą, że tworzenie gry w czasie pandemii jest wyzwaniem, a my nie jesteśmy na to odporni.

W komunikacie możemy przeczytać także o planach zainwestowania w inne systemy w celu wspierania Darktide w przyszłości. Nie jest na razie do końca jasne, czy chodzi o dodatkowe platformy sprzętowe, na których miałaby pojawić się w przyszłości gra. To kolejny już tytuł, którego premiera została przesunięta na 2022 rok. Ostatnio ten sam los spotkał Ghostwire: Tokyo.

Warhammer 40,000: Darktide to kooperacyjna strzelanka FPP, której akcja została osadzona w mieście-roju Tertium. Za tytuł odpowiedzialne jest szwedzkie studio Fatshark. Zapowiedziano, że gra pojawi się na Xboxach Series X i S oraz na komputerach osobistych.

Adam Królak

Adam Królak

Pecetowiec, pasjonat starszych i zapomnianych produkcji z duszą (głównie gier RPG i strategicznych), w które grywa po dziś dzień. Często wraca też do gier 8-bitowych, w które zagrywał się w dzieciństwie. Chętnie podróżuje i uczy się języków. Interesuje się Azją z naciskiem na Indonezję, Japonię i Koree. Lubi kino azjatyckie, indonezyjską kuchnię i książki fantasy.

więcej