Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2021, 12:45

autor: Entelarmer

Multiplayer w ETS2 i ATS otrzyma wsparcie modów

Studio SCS Software szykuje zmiany w trybie wieloosobowym w Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator. Convoy ma „ostatecznie” pozwolić na zabawę z fanowskimi modami.

Od miesiąca Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator pozwalają na zabawę z innymi wirtualnymi kierowcami w trybie sieciowej kooperacji Convoy. Gracze przyjęli tę nowinkę wraz z całą aktualizacją 1.41 pozytywnie, aczkolwiek nadal jest to de facto wersja testowa z pewnymi ograniczeniami. SCS Software ujawniło, że planuje m.in. zwiększenie maksymalnej liczby graczy w jednej sesji Convoy oraz dodanie wsparcia fanowskich modyfikacji.

Obecnie Convoy umożliwia wspólną grę najwyżej ośmiu graczom. Nie wiemy, w jaką liczbę celują twórcy, ale we wpisie na oficjalnej stronie studia SCS Software wspomniano, że obecny „niewielki” limit wynika z testowego charakteru trybu wieloosobowego. Sugeruje to, że deweloperzy myślą o zabawie w znacznie większym gronie. Na razie zespół pracuje nad dopracowaniem optymalizacji i „lepszymi narzędziami moderacji”. Co się tyczy fanowskich modów, oczywistym problemem jest tu synchronizacja sesji graczy korzystających z różnych modyfikacji.

Twórcy zaznaczyli, że nie są to zmiany, które ujrzymy w najbliższej przyszłości. SCS Software ma teraz na głowie kolejne DLC do ATS, które pozwoli zwiedzić górzyste tereny stanu Wyoming. Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć pokaz rozgrywki prezentujący zawartość tego rozszerzenia, a ostatni wpis na oficjalnym blogu studia przedstawił stolicę owego regionu – Cheyenne.

  1. Oficjalna strona SCS Software
  2. Recenzja gry Euro Truck Simulator 2 - tirem po drogach Europy
  3. Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry