Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2021, 14:05

Twórcy Valheim liczą, że po Hearth and Home rozpoczniemy nową grę

Pracownicy studia Iron Gate opublikowali 30-minutowy materiał, w którym omawiają nowości zmierzające do Valheim wraz z aktualizacją Hearth and Home. Deweloperzy stwierdzili w nim, iż liczą na to, że po opublikowaniu łatki gracze rozpoczną przygody od nowa.

Za dwa dni do Valheim zawita pierwsza duża aktualizacja – Hearth and Home. W związku z tym twórcy zdecydowali się opublikować 30-minutowy materiał, w którym omawiają nadchodzące nowości. Deweloperzy przyznali, że liczą na to, iż osoby powracające do gry rozpoczną przygodę od nowa.

Takie stwierdzenie wynika z tego, że w grze znajdzie się nowa zawartość powiązana z jednym z biomów – równinami. Będzie ona jednak generowana tylko na terenach nieodkrytych, w związku z czym osoby, które odsłoniły całą mapę, nie zobaczą żadnych zmian.

Oprócz tego Hearth and Home zmodyfikuje system żywności. Dodane zostaną nowe potrawy. Zniknie za to zależność między punktami zdrowia a staminą. Od teraz będą to dwa osobne parametry, na które poszczególne dania wpłyną w różnym stopniu. Pojawi się również opcja „strategicznego wymiotowania”. Dzięki niej opróżnimy żołądki wikingów i zrobimy miejsce na inne posiłki.

Ostatnią z większych zmian będzie natomiast kompletny rebalans broni dostępnych w grze. Przykładowo ciosy wyprowadzane toporem dwuręcznym będą szybsze niż do tej pory.

  1. Oficjalna strona gry Valheim
  2. Valheim – poradnik do gry