Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2021, 10:25

Mocniejsze topory, słabsze łuki - patch do Valheim mocno zmieni bronie

Poznaliśmy zmiany w uzbrojeniu, jakie do gry Valheim wprowadzi aktualizacja Hearth and Home. Wzmocnione zostaną dwuręczne topory, a lekko osłabione łuki.

Studio Iron Gate wypuściło nowy materiał poświęcony aktualizacji Hearth and Home do przebojowego Valheim. Koncentruje się on na zmianach w uzbrojeniu i jest ostatnim z serii filmów poświęconych zawartości patcha. Przed wydaniem update’u twórcy planują jeszcze jedno wideo, ale ma ono być czymś bardziej niestandardowym. Na razie deweloperzy nie zdradzili, co mają na myśli.

Hearth and Home wprowadzi zmiany w balansie uzbrojenia. Największe z nich dotkną dwóch typów oręża. Fanów dwuręcznych toporów ucieszy informacja, że zostaną one wzmocnione. Ciosy nimi wykonywane będą szybciej i łatwiej zadadzą obrażenia grupom wrogów. Ponadto trafienia nimi szybciej napełnią wskaźnik oszołomienia. W połączeniu z alternatywnym ciosem odrzucającym nieprzyjaciela i ogólnymi zmianami w systemie walki ma to sprawić, że dwuręczne topory staną się znacznie bardziej użyteczne. Wciąż będą wymagać taktycznego podejścia do starć, ale ich skuteczność wynagrodzi nam wysiłek włożony w ich użytkowanie.

Zmiany czekają również łuki, które w imię zbalansowanej rozgrywki zostaną lekko osłabione, tak aby nie dominowały już w rozgrywce. Z jednej strony naciągnięcie cięciwy zajmie trochę więcej czasu, więc nie będziemy już mogli strzelać błyskawicznie. Z drugiej jednak utrzymywanie naciągniętej cięciwy ma pochłaniać mniej kondycji, co ułatwi celowanie.

Przypomnijmy, że Hearth and Home ukaże się 16 września tego roku. Aktualizacja skoncentruje się kwestii przyrządzania posiłków i budownictwie, oferując m.in. dodatkowe komponenty pozwalające tworzyć bardziej zaawansowane konstrukcje oraz nowe składniki do potraw. Gracze otrzymają możliwość dekorowania domów swoimi skarbami oraz zabezpieczania ich przed złodziejami za pomocą stalowych krat. Przebudowany zostanie także system walki. Skuteczność blokowania ciosów zależeć będzie od poziomu zdrowia, a nie kondycji. Ponadto do interfejsu dodany zostanie wskaźnik ogłuszenia i gdy się napełni, wróg będzie mógł nas powalić na ziemię.

  1. Valheim – strona oficjalna
  2. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jakie kiedykolwiek grałem!
  3. Valheim – poradnik do gry