Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2021, 10:24

autor: mokosh

League of Legends przejmuje metro - tak celebrują LoL-a w Chinach

Chiny świętują dziesięciolecie regionalnych serwerów w League of Legends. Z tej okazji jedna ze stacji chińskiego metra zyskała całkowicie nowy wygląd.

League of Legends jest niezwykle popularne zarówno w Chinach, jak i na całym świecie. W Państwie Środka słynna MOBA zadebiutowała w 2009 roku, a w 2011 została wykupiona przez chińską korporację Tencent. Wtedy też powstały oficjalne chińskie serwery LoL-a. Od tego momentu upłynęło już 10 lat, co jest idealną okazją do świętowania. W ramach celebracji dziesięciolecia jedna ze stacji metra w Hangzhou zmieniła wygląd na inspirowany grą.

Tę niesamowitą przemianę stacji, a także wnętrz przejeżdżających przez nią pociągów, pokazał na Twitterze lolweibo_en, który prowadzi fanowski profil poświęcony LoL-owi (z uwagi na cenzurę gra prezentuje się nieco inaczej). Jak możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach, Chińczycy nie przebierali w środkach podczas dekorowania stacji, wypełniając ją plakatami i grafikami związanymi w MOBĄ. Największe wrażenie robią wnętrza pociągów, które nawiązują do różnych regionów Runeterry. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Demacię, Ionię, Piltover czy Freljord. Trzeba przyznać, że całość wygląda niesamowicie i dla fanów LoL-a, których w Chinach jest naprawdę sporo, to wyjątkowa atrakcja.

Poza ciekawym sposobem świętowania dziesięciolecia, jest to także świetna reklama dla marki, która, jak wiadomo, nie ogranicza się tylko do gier. Od 2018 roku w ramach League of Legends funkcjonuje też wirtualny zespół popowy K/DA, którego utwór POP/STARS w tym roku w USA osiągnął status złotego singla. Riot w promocji swojej marki idzie jeszcze dalej, tworząc serial animowany Arcane czy mockument (parodię) o fikcyjnej drużynie e-sportowej.