Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 sierpnia 2021, 10:00

autor: Bebop

League of Legends - powstaje serialowa parodia o e-sportowej drużynie

LoL otrzyma mockument o fikcyjnej drużynie, której marzy się sukces na międzynarodowej arenie. W produkcję zaangażowani są twórcy serialu American Vandal.

W SKRÓCIE:
  1. Twórcy American Vandal tworzą mockument o profesjonalnych graczach League of Legends.
  2. Players opowie historię drużyny złożonej z utalentowanego 17-latka oraz 27-letniego weterana.
  3. Bohaterowie serialu będą musieli znaleźć wspólny język, by osiągnąć sukces w mistrzostwach.

Jak donosi redakcja serwisu Variety, Paramount Plus zamówiło serial komediowy skupiony na graczach League of Legends. Produkcja zatytułowana Players będzie parodią obrazu dokumentalnego (tzw. mockument), która skupi się na losach fikcyjnej drużyny LoL-a.

Po latach porażek zespół pragnie zdobyć międzynarodowe mistrzostwo za sprawą utalentowanego 17-latka oraz doświadczonego 27-latka. Możemy spodziewać się konfliktów, zabawnych sytuacji oraz klasycznego „docierania się” bohaterów. Producentami wykonawczymi mockumentu Players są Tony Yacenda i Dan Perrault, autorzy prześmiewczego serialu American Vandal. Pierwszy z wymienionych twórców odpowie również za scenariusz. Dzieło powstaje w ramach współpracy firm CBS Studios i Funny or Die, a nad postępami czuwa Riot Games.

Players to kolejny serial związany z grą League of Legends. Jesienią tego roku na Netfliksie zadebiutować ma również odcinkowa animacja Arcane.

  1. Strona internetowa League of Legends