Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2021, 12:27

autor: Qskan

Nowa bohaterka zmierza do League of Legends i zaraża „pozytywną” energią

Riot Games przedstawiło nową bohaterkę League of Legends. Jest nią Vex – przedstawicielka gatunku Yordle, która para się magią. Jej cechą rozpoznawczą jest... bardzo ponure podejście do życia.

Riot Games opublikowało zwiastun kolejnej postaci, która zasili panteon czempionów League of Legends. Vex, bo tak na imię ma nowa postać, jest yordlką (Yordle to popularny gatunek w lore gry, z którego wywodzi się np. Teemo), która posługuje się magią. Nie znamy jeszcze opisu jej umiejętności, ale na przedstawionych materiałach widać, że w walce posługuje się swoim cieniem, służącym jej zarówno do wykonywania ataków, jak i przemieszczania się. Pasuje to do charakteru bohaterki, ponieważ z prezentacji dowiadujemy się, że Vex ma bardzo ponure usposobienie. Stąd jej przydomek – Ponuraczka. Jej wygląd, wypowiedzi i sposób bycia mogą wywoływać skojarzenia z czymś na pograniczu przebrzmiałej kultury emo oraz nieco rozpuszczonej edgy nastolatki z problemami.

Z dwuminutowego wideo trudno wnioskować, jaka rola przypadnie Vex na Summoner’s Rift. Wszystkie umiejętności nowej bohaterki League of Legends zdają się być oparte o jej cień; Vex może za jego pomocą wywołać swego rodzaju falę uderzeniową, może też użyć go to szybkiego dasha na średnią odległość. Zgorzkniała bohaterka używa też cienia do obszarowego ataku, który najprawdopodobniej nakłada na wrogów efekt kontroli tłumu.

Vex zdaje się nie przepadać z nikim poza nielicznym gronem postaci, które kojarzą się z mrokiem i smutkiem, pasującymi do ponurej yordlki. Bohaterka najwidoczniej lubi tragiczną postać Viego, wiecznie smutną mumię Amumu oraz mrocznego Mordekaisera.

W najbliższym czasie z pewnością poznamy więcej szczegółów odnośnie do pozytywnej inaczej Vex. Tymczasem w komentarzach pod prezentacją bohaterki większość opinii jest pozytywnych i stawia nową czempionkę w dobrym świetle.

To chyba postać, która ciekawi mnie najbardziej, jej umiejętności w końcu wyglądają jakoś.. oryginalnie? Nie są mieszanką innych postaci XD Więc czekam na więcej informacji o niej, bo zapowiada się super!!

- pisze użytkowniczka Agata.

Riot już 3 raz pod rząd bierze takich ludzi do dubbingu, że w polskiej wersji brzmią lepiej niż w angielskiej.

- użytkownik Awigame.

Bardzo mi się podoba jak ta postać ma wyj***ne na wszystko .

- użytkownik Satik.

Jak widać, Vex zaskarbiła sobie sympatię przynajmniej części graczy. Zobaczymy, czy ją utrzyma, kiedy w końcu trafi do gry.