Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2021, 11:36

autor: Qskan

Singiel popowej grupy K/DA z League of Legends pokrył się złotem

Wydana trzy lata temu piosenka POP/STARS autorstwa K/DA — zespołu złożonego z bohaterek League of Legends – osiągnęła właśnie status złotego singla w USA.

Po trzech latach od publikacji kawałek POP/STARS wykonywany przez wirtualny zespół K/DA, w skład którego wchodzą bohaterki League of Legends, osiągnął status złotego singla przyznawany przez Recording Industry Association of America (zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki). Do tzw. „pokrycia się złotem” w przypadku cyfrowych singli wystarczy, bagatela, 500 tys. unikalnych pobrań, przy czym w przypadku serwisów streamingowych pokroju Spotify, 150 odtworzeń liczy się jako jedno pobranie.

Na twitterowym profilu Riot Games Music zespół pochwalił się swoim najnowszym osiągnięciem:

Piosenka POP/STARS została wydana w 2018 roku i z miejsca podbiła serca miłośników produkcji Riot Games, ale również i fanów k-popu, którego przedstawicielem jest zespół K/DA. Głosu postaciom użyczyły piosenkarki Soyeon oraz Miyeon z zespołu (G)I-dle (wcieliły się odpowiednio w Akali i Ahri), a także Madison Beer (Evelynn) oraz Jaira Burns (Kai’Sa). Obecnie w serwisie YouTube POP/STARS przekroczyło już barierę 450 mln wyświetleń.

W zeszłym roku K/DA wróciło w nieco zmienionym składzie z piosenką The Baddest, która jednak nie powtórzyła sukcesu hitowego singla (osiągnęła niecałe 50 mln odsłon na YouTubie). Może jednak złoto, którym pokryło się POP/STARS, zainspiruje artystki do dalszej pracy.