Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2021, 11:40

autor: Gacek

Valheim otrzyma dziś aktualizację Hearth & Home; na graczy czeka mnóstwo nowości

Dziś ma premierę Valheim: Hearth & Home - pierwsza duża aktualizacja do popularnego survivalu w świecie wikingów. Twórcy zapewnili fanom wiele ciekawych nowości.

Valheim niemal z miejsca podbiło serca graczy i niespodziewanie stało się globalnym hitem. Gra zadebiutowała we wczesnym dostępie zimą tego roku – od tego czasu twórcy nie zdążyli wprowadzić żadnych większych nowości. Jednak dzisiaj, tj. 16 września 2021 roku, nadrobili zaległości i w końcu udostępnili pierwszą dużą aktualizację o podtytule Hearth & Home.

Zmiany obejmują m.in. balans uzbrojenia. Łuki zostały osłabione, a dwuręczne topory wzmocnione. Poza tym twórcy mocno zmodyfikowali system żywności – punkty zdrowia i stamina już na siebie nie wpływają, można też zwymiotować na zawołanie, żeby zrobić w żołądku miejsce na inne posiłki, których akurat potrzebujemy. Dodano również nowe receptury i składniki.

Twórcy zalecają granie od nowa na zaktualizowanej wersji gry, bo wprowadzony został niedostępny wcześniej biom, który pojawia się jedynie na nieodwiedzonych przez użytkownika terenach. Gracze, którzy odkryli już całą mapę, nie mogą odwiedzić nowego środowiska.

Co ciekawe, w miesięcznym podsumowaniu prac nad grą deweloperzy przyznali, że nie chcą zdradzać wszystkich nowości wprowadzonych przez aktualizację, aby nie ograbić graczy z radości ich odkrywania. Jeśli jednak temat interesuje Was bardziej, zachęcam do zapoznania się z długim filmem, w którym deweloperzy obszernie omawiają aktualizację:

Valheim jest obecnie dostępne jedynie na platformie Steam w ramach wczesnego dostępu.