Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2021, 12:00

autor: Entelarmer

Valheim World Generator pozwala podejrzeć mapę twojego świata

Valheim World Generator to kolejny fanowski projekt w Valheim. Dzięki niemu gracze mogą zawczasu sprawdzić topografię i interesujące miejsca świata, w którym rozpoczną rozgrywkę.

Po ostatnich tygodniach nie sposób zaprzeczyć popularności Valheim, co – jak zwykle w takich przypadkach – przekłada się na kolejne fanowskie projekty, czy to mody, czy to różne kreacje w podstawowej wersji gry, czy też rozmaite pomoce ułatwiające przetrwanie w tym nordyckim survivalu. Tak choćby użytkownik wd40bomber z serwisu Reddit udostępnił przydatne narzędzie dla graczy Valheim – generator świata.

Valheim World Generator działa na podobnej zasadzie, co inne tego typu projekty. Po wpisaniu lub wylosowaniu kodu mapy (tzw. seed) strona przedstawi wizualizację wygenerowanego świata, z uwzględnieniem topografii oraz wybranych szczegółów. Możemy więc poznać lokacje bossów, obozowisk i innych interesujących miejsc, dzięki czemu będziemy mogli od razu udać się do następnego celu i unikniemy przypadkowego spotkania ze zbyt potężnymi wrogami. Albo też – jeśli dana mapa nam nie pasuje – możemy wykorzystać narzędzie do sprawdzania kolejnych kombinacji aż do uzyskania pożądanego przez nas wyniku.

Narzędzie przygotowane przez wd40bomber wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju (formalnie w wersji 0.3). Objawia się to nie tylko brakiem pewnych funkcji (w tym wsparcia dla urządzeń mobilnych), ale też – niestety – niekompatybilnością z nielicznymi mapami i w efekcie pokazywaniem nieprawidłowych lokacji bossów etc. Ponadto strona obecnie oznacza wszystkie możliwe lokacje handlarza, ale w praktyce napotkamy go tylko w jednej z nich (tj. pierwszej odwiedzonej przez bohatera). Niemniej to wciąż spora pomoc dla osób, którym nie w smak wszelka losowość. Projekt zresztą jest stale rozwijany i zapewne za jakiś czas przynajmniej większość błędów zostanie wyeliminowana.

  1. Oficjalna strona gry Valheim
  2. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  3. Valheim - poradnik do gry