Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2021, 18:05

autor: Qskan

Pomysłowy gracz lata okrętem w Valheim dzięki olbrzymiej rampie

Valheim daje graczom dużą swobodę w kreowaniu przestrzeni wokół siebie. W grze widzieliśmy już fortecę Saurona i Sokoła Millenium. A co powiecie na olbrzymią skocznię, dzięki której polecimy w przestworza?

W SKRÓCIE:
  • Gracz o pseudonimie HotGUUUUU zbudował w Valheim olbrzymią skocznię, która pozwoliła mu polecieć statkiem po niebie.
  • Swoim wyczynem pochwalił się na Reddicie.

Początek tego roku zdecydowanie należy do Valheim. Gra szturmem podbiła zarówno serca graczy oraz top 10 bestsellerów Steama. Survival od Iron Gate Studio podąża ścieżką wytyczoną wcześniej przez Minecraft – rozbudowany aspekt budownictwa zachęca graczy do tworzenia coraz to bardziej imponujących projektów. Nie tak dawno pisaliśmy o skonstruowaniu kopii fortecy Barad-dur z Władcy Pierścieni, a dziś możemy nacieszyć oczy wyczynem użytkownika HotGUUUUU, który zbudował olbrzymią rampę, zjechał z niej, po czym wbrew prawom fizyki odbijał się statkiem od powierzchni oceanu, pozostając tym samym w powietrzu w sumie przez blisko dwie minuty.

Nagrania tego wyczynu są dostępne poniżej:

Jak przyznaje sam autor, nad budową konstrukcji spędził całą noc, pomimo korzystania z komend dostępnych w konsoli, potrzebnych np. do zespawnowania statku bez konieczności budowy stołu warsztatowego. Według słów twórcy, nawet z pomocą konsoli zachowanie stabilności rampy było sporym wyzwaniem.

Zainteresowanie Valheim wzrasta w zawrotnym tempie, a wraz z nim kreatywność graczy. Być może niedługo doczekamy się całych miast odwzorowanych 1:1, tak jak ma to miejsce w Minecrafcie.