Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2021, 09:55

autor: Adrian Werner

Outriders bestsellerem Steam. Demo spełniło swoje zadanie

Demo Outriders na tyle skutecznie zachęciło graczy do składania zamówień przedpremierowych, że polska gra wbiła się do pierwszej dziesiątki największych bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. Liderem zestawienia pozostało Valheim.

W SKRÓCIE:
  • Valheim czwarty tydzień z rzędu na pierwszym miejscu bestsellerów Steam,
  • po demie Outriders gracze rzucili się na pre-ordery gry,
  • Persona 5 Strikers radzi sobie wyśmienicie.
  • Cyberpunk 2077 na dobre wypadł z pierwszej dziesiątki bestsellerów Steam.

Studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. W pierwszej trójce nie znajdziemy zbyt wielu zmian. Liderem pozostał Valheim, na drugim miejscu znajdziemy Valve Index VR Kit, a na trzecim – chińskie RPG Tale of Immortal. Te dwie ostatnie pozycje zamieniły się miejscami w porównaniu z ubiegłym tygodniem.

Znacznie ciekawsza jest reszta listy. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na fakt, że pozycję numer siedem zajął pre-order Outriders. Jest to debiut tej produkcji w zestawieniu, a do jej premiery pozostał jeszcze miesiąc. Eksplozja zainteresowania projektem najpewniej wywołana została zeszłotygodniowym debiutem obszernego dema. Jest to pewnym zaskoczeniem, gdyż wydawało się, że wersja demonstracyjna spotkała się z mieszanym przyjęciem. Nie brakowało opinii, że początek produkcji jest nudny i zbyt przegadany, a walka pozostawia sporo do życzenia. Jak widać, demo spodobało się jednak na tyle dużej grupie osób, że ich pre-ordery wystarczyły, aby Outriders wbiło się do pierwszej dziesiątki bestsellerów Steam.

Warto także odnotować udany debiut Persona 5 Strikers, które zajęło czwarte i piąte miejsce (system raportowania o przychodach na Steamie jest dosyć dziwny i dlatego czasem zdarzają się takie sytuacje, gdy jedna gra zajmuje dwie pozycje). Produkcja ukazała się w zeszłym tygodniu i cieszy się dużym zainteresowaniem. To nie dziwi, gdyż w zeszłym roku przebojem okazała się pecetowa konwersja Persona 4 Golden. Widać wyraźnie, że pecetowcy są spragnieni produkcji z tej marki, co mamy nadzieję zachęci firmę Sega do przeniesienia na PC także Persona 5 oraz Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster.

Omawiając zestawienie, należy także zwrócić uwagę na fakt, że już drugi tydzień z rzędu nie znajdziemy w nim Cyberpunk 2077. Wydaje się, że gra studia CD Projekt RED na dobre wypadła już z grupy największych bestsellerów Steam.

  1. Oficjalna strona gry Outriders
  2. Grałem w Outriders – im było trudniej, tym lepiej się bawiłem
  3. Outriders - wymagania sprzętowe i opcje gry na PC

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Valheim

2.

Valve Index VR Kit

3.

Tale of Immortal

4.

Persona 5 Strikers

5.

Persona 5 Strikers

6.

Stardew Valley

7.

Outriders (pre-order)

8.

Nioh 2 – The Complete Edition

9.

Baldur's Gate 3

10.

Counter-Strike: Global Offensive - Operation Broken Fang