Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4Switch
Okładka Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster (PS4)

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster to odświeżona wersja wydanego pierwotnie w 2003 roku klasycznego jRPG-a. Zgodnie z tradycją serii, przenosimy się do postapokaliptycznej wersji Tokio, w której miasto zostało zniszczone przez demony.

RPG | TPP | turowe | postapokalipsa | reedycje/remastery/remaki | jRPG | urban fantasy

Okładka Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster (PS4)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

data premiery gry:

maj2021

Switch PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster jest odświeżoną wersją wydanego w 2003 roku na konsolę PlayStation 2 klasycznego jRPG-a. Pozycja należy do rozwijanej od 1987 roku serii Shin Megami Tensei. Za opracowanie tytułu odpowiada studio Atlus.

Fabuła

Akcja Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster osadzona jest w postapokaliptycznej wersji Tokio. Głównym bohaterem jest licealista, który przybywa do miasta, by odwiedzić w szpitalu chorego nauczyciela. W tym samym czasie kultyści sprowadzają na świat demony niszczące wszystko na swojej drodze.

W czasie ataku demonów protagonista przeistacza się w jednego z nich, co umożliwia mu przetrwanie. Zadaniem gracza jest wybranie jednej ze stron konfliktu i pomoc jej w zdobyciu dominacji nad światem.

Mechanika

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster pod względem mechaniki nie różni się od swojej pierwotnej wersji. Jest to typowy przedstawiciel gatunku jRPG, ukazany z perspektywy trzecioosobowej. Nacisk położony w nim został na turową walkę z różnej maści demonami (w tym z bossami). Po zainicjowaniu walki gracz zostaje przeniesiony na arenę, gdzie wspierają go także trzy demony z dostępnej puli (jest ona zwiększana wraz z postępami z zabawie). Po zakończeniu bitwy zyskuje się punkty doświadczenia.

W czasie eksploracji gracz natrafi na szereg postaci niezależnych, które mogą zlecić wykonanie misji pobocznych. W Tokio znaleźć można także strategiczne punkty, które pomagają w zabawie. Wśród nich wyróżnić można terminale do szybkiej podróży oraz handlarza.

Kwestie techniczne

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster posiada tekstury w wyższej jakości niż pierwowzór z PlayStation 2. Dodano także udźwiękowienie scenek dialogowych i trzy poziomy trudności – Merciful, Normal oraz Hard.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster

16+

Switch
PS4