Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2021, 21:29

Z Wiedźmina 3 do Valheim: Geralt, Ciri, Triss i Yennefer grywalnymi postaciami dzięki modowi

Lubicie Wiedźmina 3 i z chęcią zagralibyście bohaterami z tej gry w innej produkcji, np. w Valheim? Dobrze się składa, bo wyszedł mod, który Wam to umożliwi.

Mody do gier oferują wiele różnych rzeczy – jedne wprowadzają realistyczną trawę do Minecrafta, inne pozwalają rozpocząć Skyrima doświadczoną postacią. Teraz ciekawej modyfikacji doczekał się inspirowany mitologią nordycką Valheim. The Witcher Characters in Valheim jest dziełem użytkownika serwisu NexusMods o ksywce SiennaMisa. Internaucie najwyraźniej brakowało w „indyku” studia Iron Gate słowiańskości, bo – jak wskazuje nazwa moda – postanowił on umożliwić zabawę w Valheim postaciami z Wiedźmina 3, a konkretnie Geraltem, Ciri, Triss i Yennefer.

Z Wiedźmina 3 do Valheim: Geralt, Ciri, Triss i Yennefer grywalnymi postaciami dzięki modowi - ilustracja #1
Źródło: NexusMods.com.
Z Wiedźmina 3 do Valheim: Geralt, Ciri, Triss i Yennefer grywalnymi postaciami dzięki modowi - ilustracja #2
Źródło: NexusMods.com.

Modyfikację możecie pobrać stąd. Pod wskazanym adresem dowiecie się również, w jaki sposób ją zainstalować. Jest jednak pewien haczyk – jako że w Valheim można grać w czteroosobowym co-opie, znajomi zobaczą, iż jesteśmy Geraltem bądź Ciri dopiero, gdy sami zainstalują rzeczony mod. Wydaje się to jednak niewielką „ceną” za możliwość grania w Valheim postaciami znanymi z produkcji studia CD Projekt RED.

Z Wiedźmina 3 do Valheim: Geralt, Ciri, Triss i Yennefer grywalnymi postaciami dzięki modowi - ilustracja #3
Źródło: NexusMods.com.
Z Wiedźmina 3 do Valheim: Geralt, Ciri, Triss i Yennefer grywalnymi postaciami dzięki modowi - ilustracja #4
Źródło: NexusMods.com.

Omawiana modyfikacja wydaje się niezłą gratką dla fanów uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Trudno jednak określić ją mianem najciekawszej fanowskiej twórczości, jaka trafiła do Valheim. W maju pisaliśmy choćby o modzie, który pozwala na odtworzenie i eksplorację świata z World of Warcraft. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiedzić Azeroth jako Geralt.

Na razie w Valheim można zagrać wyłącznie w ramach wczesnego dostępu na Steamie (PC). Twórcy jednak mają plan, aby przenieść swój bestseller – sprzedano już ponad 8 milionów egzemplarzy gry – na konsole. Ponoć trwają na ten temat szeroko zakrojone dyskusje. Co z nich wyniknie? Z pewnością przekonamy się o tym dopiero po właściwej premierze tytułu na PC, która może nastąpić w 2022 roku.