Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2021, 14:15

autor: hexx0

Realistyczna trawa w Minecraft może rozgrzać PC do czerwoności

Fan Minecrafta stworzył pakiet tekstur do gry, który zmienia prostokątne bloki płaskiej trawy w trójwymiarowe, sięgające ponad głowę postaci źdźbła. Autor modyfikacji ostrzega jednak, że może ona spalić nasze komputery.

Minecraft już nieraz udowodnił, że potrafi wykrzesać drzemiące w graczach pokłady kreatywności. Kolejnym tego dowodem jest pakiet tekstur stworzony przez użytkownika Reddita o ksywce NicoRTX.

Modyfikacja pozwala zmienić prostokątne bloki płaskiej trawy w trójwymiarowe, sięgające ponad głowę postaci źdźbła. Można się poczuć jak bohaterowie opowiadania W wysokiej trawie autorstwa Stephena Kinga i Joe Hilla. O ile zaryzykujecie, pobierając udostępnioną tutaj paczkę – NicoRTX ostrzega bowiem, że nowe tekstury „potrafią spalić komputer”. Bezpiecznej obejrzeć screeny.

Realistyczna trawa w Minecraft może rozgrzać PC do czerwoności - ilustracja #1
Źródło: https://www.planetminecraft.com/texture-pack/realistic-grass.
Realistyczna trawa w Minecraft może rozgrzać PC do czerwoności - ilustracja #2
Źródło: https://www.planetminecraft.com/texture-pack/realistic-grass.
Realistyczna trawa w Minecraft może rozgrzać PC do czerwoności - ilustracja #3
Źródło: https://www.planetminecraft.com/texture-pack/realistic-grass.

Zielone, bujne pole robi spore wrażenie – jak dla mnie większe niż wideo z realistyczną trawą, które niespełna tydzień temu udostępnił użytkownik YouTube’a o pseudonimie Quasar (patrz poniżej). Szkoda, że NicoRTX też nie pokusił się o nagranie filmiku.

Internauta użył moda OptiFine, dzięki któremu Minecraft działa lepiej i szybciej, a także w pełni obsługuje tekstury HD. Modyfikacja zapewnia również wsparcie dla shaderów graficznych, takich jak SEUS-Renewed, dzięki czemu trawa zdaje się falować – ale, jak zaznaczył NicoRTX, nie jest niezbędna, aby skorzystać z udostępnionych przez niego tekstur.