Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2021, 21:53

autor: Entelarmer

Spiczaste góry w Minecraft; jest snapshot 21w39a

Testy gry Minecraft w wersji 1.18 trwają w najlepsze. Snapshot 21w39a wprowadził m.in. nowe, mniej płaskie góry oraz istotną zmianę interfejsu.

Minecraft otrzymał kolejny snapshot szykujący nas na debiut drugiej części aktualizacji Caves & Cliffs. Ta, jak nazywają ją twórcy, „postępowa migawka” o numerze 21W39a jest dostępna w wersji Java Minecrafta. Aby ją sprawdzić, trzeba aktywować snapshoty w sekcji „Instalacje” (Installations). Zalecamy jednak uruchamianie sesji z „migawką” z osobnego folderu bądź wykonanie kopii zapasowej – inaczej ryzykujecie utratą Waszego świata w Minecrafcie!

Owa „postępowość” snapshota odnosi się nie tyle do zmian, ile do dodanych osiągnięć (zwanych w grze postępami). Od teraz gracze otrzymają wyróżnienia za m.in. spadnięcie z najwyższego punktu świata na sam jego dół oraz za muzykalność na górskich łąkach.

Na szczęście to nie jedyne nowości. Studio Mojang zmieniło góry, by wyglądały jak rzeczywiste szczyty, a nie – jak to ujęto we wpisie na oficjalnej stronie gry – „płaskie, pagórkowate kopce”. Poprawiono też kilka z testowanych elementów, wliczając w to mechaniki pojawiania się mobów (np. utopce w końcu zagościły w zbiornikach wodnych w jaskiniach naciekowych).

Twórcy zdecydowali się również poprawić komfort rozgrywki. Od teraz lista aktywnych efektów specjalnych jest wyświetlana po prawej stronie okna ekwipunku. Ponadto wprowadzono alternatywny widok, który sprawia, że poszczególne efekty są widoczne jako pojedyncze ikony. Ma to zapobiegać sytuacji, w której nagromadzenie wielu efektów prowadziło do de facto zaśmiecenia całego ekranu, na przykład po otwarciu schematu tworzenia przedmiotów.

Poza tym snapshot 21W39a to także poprawki rozmaitych błędów, aczkolwiek tym razem usunięto ich stosunkowo niewiele. Przypominamy, że Caves & Cliffs Update: Part II ukaże się w tym roku w okresie świąt Bożego Narodzenia. Dokładna data premiery pozostaje nieznana.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta