Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2021, 09:17

autor: Entelarmer

Polski Bloober Team podpisał umowę z wydawcą GTA

Z polskim studiem Bloober Team współpracuje nie tylko Konami. Krakowski deweloper podpisał umowę wydawniczą z firmą Take-Two.

Po (względnie) udanym debiucie The Medium krakowskie studio Bloober Team ma ambitne plany na przyszłość. W ich realizacji pomoże m.in. podpisanie umowy z firmą Take-Two Interactive, o której doniósł Piotr Babieno, prezes polskiego dewelopera.

Jak czytamy (via Money.pl), amerykański wydawca wynagrodzi polskich twórców za osiąganie kolejnych kamieni milowych ustalonych w umowie, odpowiadając jednocześnie za „działania promocyjne i sprzedażowe”. W zamian Take-Two będzie partycypować w zyskach.

Komunikat nie zdradza nic na temat samego projektu. Jak wczoraj poinformował Piotr Babieno, Bloober Team ma w planach dwa projekty z kategorii AAA, przy czym pierwszy z nich powstaje we współpracy z firmą Konami. W kontekście Take-Two Interactive zapewne chodzi więc o ten drugi, mający być autorską marką polskiego dewelopera. Biorąc pod uwagę ambicje studia, które chce zostać liderem na rynku komputerowych horrorów, możemy założyć, że właśnie do tego gatunku będzie należeć nieujawniona produkcja.

  1. Oficjalna strona studia Bloober Team
  2. Recenzja gry The Medium – polski Silent Hill... z Polską w tle!
  3. The Medium – poradnik do gry