Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2021, 10:38

Silent Hill od Bloober Team praktycznie pewne. Polskie studio podpisało umowę z Konami

Studio Bloober Team podpisało umowę z firmą Konami. Praktycznie potwierdza to plotki, według których polski zespół tworzy grę z marki Silent Hill.

Plotki o powrocie serii Silent Hill pojawiają się regularnie i do tej pory nic z nich nie wychodziło, więc część fanów zaczęła już tracić nadzieje. Teraz wreszcie wiemy, że coś naprawdę jest na rzeczy. Zarząd polskiej spółki Bloober Team poinformował bowiem o podpisaniu umowy o współpracy z firmą Konami Digital Entertainment.

Rodzimy zespół specjalizuje się w horrorach, więc praktycznie pewne jest, że studio pracuje nad nową grą z marki Silent Hill. Przypomnijmy, że Bloober Team w lutym poinformowało, iż jednym z projektów, którymi się zajmuje, jest produkcja utrzymana w klimacie grozy, którą tworzy dla dużego wydawcy. Już wtedy wiele osób typowało, że chodzi o kolejne Ciche wzgórze, a dzisiejszy komunikat spółki praktycznie potwierdza, że tak właśnie będzie.

Przypomnijmy, że Bloober Team ma na koncie takie gry, jak Observer, Blair Witch czy serię Layers of Fear. W styczniu tego roku zespół wypuścił The Medium, które jak dotąd jest najbardziej ambitnym projektem studia. Jednym z kompozytorów soundtracku do tej produkcji był Akira Yamaoka, czyli artysta odpowiedzialny za muzykę do najlepszych odsłon Silent Hill. Teraz polskie studio będzie więc miało kolejną okazję do współpracy z tym twórcą.

Warto dodać, że według spekulacji to nie jedyna nowa gra z marki, którą w planach ma firma Konami. Druga produkcja ma być tworzona przez japońskiego dewelopera. Według plotek, projekt Bloober Team będzie mocno odbiegał rozgrywką od klasycznych odsłon Silent Hill, więc najpewniej możemy spodziewać się przygodówki zamiast klasycznego survival horroru. Z kolei gra tworzona w Kraju Kwitnącej Wiśni będzie bardziej tradycyjną kontynuacją.

  1. Oficjalna strona firmy Konami
  2. Oficjalna strona Bloober Team