Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2021, 10:45

autor: Czaruś

Todd Howard chciał zrobić grę Indiana Jones już 12 lat temu

Najnowszy wywiad z Toddem Howardem ujawnia, że jest on fanem Indiany Jonesa i od wielu lat starał się zrobić grę z awanturniczym archeologiem w roli głównej.

W skrócie

  1. Todd Howard jest fanem Indiany Jonesa.
  2. O prawa do zrobienia gry ze słynnym archeologiem starał się już w 2009 r.
  3. Producent wykonawczy Bethesdy mocno wierzy w projekt i zespół nad nim pracujący.

Początek roku przyniósł nam wskrzeszenie Lucasfilm Games, a wraz z nim ogłoszono, że powstaje nowa gra o przygodach Indiany Jonesa. Odpowiada za nią studio Machine Games (twórcy ostatnich gier z serii Wolfenstein), natomiast producentem wykonawczym jest Todd Howard. Okazuje się, że człowiek będący twarzą firmy Bethesda jest również zagorzałym fanem awanturniczego archeologa i starał się o prawa do zrobienia gry od lat.

W najnowszym wywiadzie dla The Telegraph Todd Howard opowiada, że o prawa do stworzenia gry z Indianą Jonesem starał się już w 2009 r., jednak bezskutecznie. Dopiero Disney dał mu zielone światło. Ponadto producent wykonawczy Bethesdy wierzy, że studio Machine Games jest „najlepszą drużyną na świecie” do zrobienia tego projektu; dodaje również, że jest podekscytowany tym, jak gra się rozwija. Nie zdradza jednak wielu szczegółów i podkreśla, że więcej informacji czeka nas w przyszłości.

Todd Howard starał się ponad 10 lat o możliwość stworzenia gry z Indianą Jonesem w roli głównej. Nam z całą pewnością przyjdzie poczekać nieco krócej na konkretniejsze informacje związane z produkcją. Póki co fanom pozostają jedynie domysły. Należy jednak podkreślić, że dzięki zwiastunowi dowiedzieliśmy się już nieco o tytule.

  1. Oficjalna strona firmy Bethesda Softwork