Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2021, 17:28

autor: Vergil

Indiana Jones nową grą twórców Wolfensteina

Firma Bethesda ogłosiła, że nawiązała współpracę z reaktywowanym Lucasfilm Games. Jej owocem będzie nowa gra Indiana Jones, nad którą pracuje studio Machine Games. Producentem wykonawczym tego projektu został natomiast Todd Howard.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Disney postanowił przywrócić do życia markę Lucasfilm Games. Jak się okazuje, nie tylko tytuły spod szyldu Gwiezdnych wojen będą się pod nią ukazywać. Firma Bethesda pochwaliła się bowiem, że wraz ze studiem Machine Games pracuje nad nową produkcją o Indianie Jonesie. Nienazwana jeszcze gra nie będzie przy tym adaptacją żadnego z filmów, gdyż twórcy zamierzają opowiedzieć nieznaną dotąd historię słynnego poszukiwacza przygód.

Ów enigmatyczny projekt powstaje pod okiem Todda Howarda, który jest jego producentem wykonawczym. Niestety, jeśli liczyliście na to, że firma przygotowuje się już do ujawnienia pierwszych konkretów na temat tego tajemniczego dzieła, musicie obejść się smakiem. Wydawca poinformował bowiem za pośrednictwem Twittera, że minie jeszcze trochę czasu, nim będzie miał dla nas kolejne szczegóły.

Indiana Jones nową grą Lucasfilm Games i Bethesdy - ilustracja #1
Na pierwsze szczegóły dotyczące Indiany Jonesa od Bethesdy przyjdzie nam jeszcze poczekać. Źródło: https://twitter.com/bethesda/status/1349023307228704770.

Fani Indiany Jonesa chyba mogą otwierać szampana – Machine Games to zaprawione w bojach studio, które opracowało trzy ostatnie gry z serii Wolfenstein (przy czym trzecią stworzyło we współpracy z zespołem Arkane Studios).

  1. Bethesda – oficjalna strona internetowa
  2. Lucasfilm – oficjalna strona internetowa