Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2021, 20:46

autor: aadamus

Nowy Indiana Jones grą FPP? To możliwe, ale pozostajemy sceptyczni

W Internecie zamieszczono dwa ogłoszenia o pracę w Machine Games. Wynika z nich, że studio poszukuje ludzi doświadczonych w produkcji gier FPP. Od razu pojawiły się spekulacje, że tyczą się one zapowiedzianego niedawno Indiany Jonesa. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że Bethesda nawiązała współpracę z Lucasfilm Games. W wyniku tej kolaboracji Machine Games ma stworzyć grę o Indianie Jonesie. Przy okazji zapowiedzi opublikowany został jedynie krótki teaser. Na temat samej produkcji nie wiadomo jednak praktycznie nic. Komunikat ten wywołał spore poruszenie i skłonił społeczność do poszukiwania wskazówek związanych z tytułem. Na Reddicie pojawił się wpis sugerujący, że nowy Indiana Jones ma być ukazany w perspektywie pierwszoosobowej. Jego autor powołał się na informacje zawarte w dwóch ogłoszeniach o pracę zamieszczonych przez Machine Games (na stanowiska projektanta poziomów i animatora rozgrywki). Wynika z nich, że studio poszukuje osób doświadczonych w tworzeniu gier FPP.

Całość wydaje się jednak mało wiarygodna. W momencie ogłoszenia tytułu Bethesda poinformowała, że minie trochę czasu, zanim poda kolejne szczegóły. Może to świadczyć o tym, że gra znajduje się we wczesnej fazie produkcyjnej i jej ogólny zarys dopiero się tworzy. Trzeba również pamiętać, że Machine Games odpowiada za rozwój Wolfensteinów, które są pierwszoosobowymi strzelaninami. Bardziej prawdopodobne wydaje się więc, iż poszukiwani pracownicy mają skupić się właśnie na najnowszej części tej serii.

Warto mieć na uwadze, że do tej pory powstały trzy gry akcji TPP bazujące na przygodach Indiany Jonesa. Są to:

  1. Indiana Jones and the Infernal Machine z 1999 roku;
  2. Indiana Jones and the Emperor's Tomb z 2003 roku;
  3. Indiana Jones and the Staff of Kings z 2009 roku.

Równie prawdopodobne więc jest, że Machine Games zdecyduje się zachować ducha pierwowzorów i zastosuje właśnie widok TPP.

Należy mieć na uwadze, że na rynku istnieją już serie trzecioosobowych przygodowych gier akcji, które budzą bezpośrednie skojarzenia z Indianą Jonesem. Są to przeznaczony na konsole z rodziny PlayStation cykl Uncharted oraz wydawane przez Square-Enix Tomb Raidery. Zastosowanie tej samej perspektywy w tytule Machine Games może spowodować, że te pozycje będą ze sobą porównywane i ostatecznie zaczną ze sobą konkurować.

Indiana Jones w FPP z Polski?

W ramach ciekawostki warto tutaj wspomnieć o polskim Deadfall Adventures. Wyprodukowana przez The Farm 51 pierwszoosobowa przygodowa gra akcji była inspirowana między innymi Indianą Jonesem. Tytuł spotkał się z chłodnym odbiorem – średnia ocen wersji na PC w serwisie Metacritic wynosi 53%.

Na ten moment ciężko jest stwierdzić, jak właściwie będzie wyglądać nowa odsłona przygód Indiany Jonesa. Snucie spekulacji nie zda się jednak na wiele i może doprowadzić jedynie do mylnego wyobrażenia produkcji. Na ten moment pozostaje nam więc czekać na oficjalne informacje od Bethesdy i Machine Games.

  1. Machine Games – oficjalna strona