Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 stycznia 2021, 19:27

autor: Szarmancki

Mortal Kombat - pierwsze zdjęcia z planu i szczegóły dotyczące historii

Pojawiły się pierwsze fotografie z planu zdjęciowego nadchodzącej ekranizacji gry Mortal Kombat. Poznaliśmy również informacje na temat akcji filmu.

W serwisie Entertainment Weekly pojawił się interesujący materiał, w którym oprócz kilku szczegółów dotyczących fabuły pojawiły się również pierwsze zdjęcia z planu najnowszego filmu na podstawie popularnej serii bijatyk, Mortal Kombat. Reżyser mówi, że obraz będzie wypełniony brutalnością, krwistymi walkami oraz po raz pierwszy w historii adaptacji Mortal Kombat zobaczymy drastyczne „fatalities”, w związku z czym spodziewa się klasyfikacji wiekowej tylko dla dorosłych.

Uwaga! Poniższy tekst może zawierać spoilery dotyczące fabuły filmu Mortal Kombat.

Mortal Kombat - pierwsze zdjęcia z planu i szczegóły dotyczące historii - ilustracja #1
Źródło: Mark Rogers/New Line/Warner Bros./Entertainment Weekly

Film rozpocznie się kilkuminutowym wstępniakiem, który osadzony będzie w realiach znanych z gier - konfliktu pomiędzy klanami Scorpiona oraz Sub-Zero. Znani bohaterowie zostaną przedstawieni widzowi w klimacie feudalnej Japonii. Całość retrospekcji zakończy się ekscytującą i mięsistą walką przedstawicieli obydwu klanów. Co ciekawe, akcja będzie działa się w czasach, kiedy omawiani bohaterowie nie posiadają jeszcze swoich nadnaturalnych zdolności.

Mortal Kombat - pierwsze zdjęcia z planu i szczegóły dotyczące historii - ilustracja #2
Źródło: Mark Rogers/New Line/Warner Bros./Entertainment Weekly
Mortal Kombat - pierwsze zdjęcia z planu i szczegóły dotyczące historii - ilustracja #3
Źródło: New Line Cinema/Warner Bros./Entertainment Weekly

Kilka chwil po rozpoczynającej film walce akcja przeniesie się do teraźniejszości, gdzie poznamy postać, która nie pojawiła się dotąd w uniwersum - upadły mistrz MMA, Cole Young (warto wspomnieć, że jego styl walki jest połączeniem kilku technik, takich jak muay thai, judo, jujitsu i właśnie MMA), który po utracie sławy próbuje odzyskać dawne imię i reputację. Cole jest naznaczony na piersi symbolem Mortal Kombat, oznaczającym należące do niego dziedzictwo, którego nieświadomy jest młody wojownik. Wiadomo również, że Sub-Zero, w pełni swoich sił, ruszy na polowanie niczego niespodziewającego się Younga z rozkazu czarownika Shang Tsunga, władcy mrocznej krainy zwanej Outerworld.

Mortal Kombat - pierwsze zdjęcia z planu i szczegóły dotyczące historii - ilustracja #4
Źródło: New Line Cinema/Warner Bros./Entertainment Weekly

Po tym, jak Cole i Sub-Zero skrzyżują swoje drogi, zapaśnik napotka kolejnego napiętnowanego bohatera, majora sił specjalnych Jacksona „Jaxa” Briggsa, który nakieruje go na poszukiwanie Sonyi Blade. Następnie bohater pojawi się w świątyni starszego boga imieniem Lord Raiden, która pełni rolę bezpiecznego schronienia dla naznaczonych. W środku Young pozna znane z serii postacie jak Liu Kang, Kung Lao i Kano, które trenują do starć z najeźdźcami z Outerworld.

Mortal Kombat - pierwsze zdjęcia z planu i szczegóły dotyczące historii - ilustracja #5
Źródło: New Line Cinema/Warner Bros./Entertainment Weekly

Resztę historii będziemy musieli poznać sami. Na szczęście dla niecierpliwych\ nie trzeba będzie długo czekać, bo film trafi na duże ekrany już za kilka miesięcy. Miejmy nadzieję, że słowa reżysera o mięsistej akcji nie są na wyrost i rzeczywiście podczas seansu któryś z fikcyjnych bohaterów zostanie pozbawiony kręgosłupa.

Mortal Kombat - pierwsze zdjęcia z planu i szczegóły dotyczące historii - ilustracja #6
Źródło: Mark Rogers/New Line/Warner Bros./Entertainment Weekly
Mortal Kombat - pierwsze zdjęcia z planu i szczegóły dotyczące historii - ilustracja #7
Źródło: New Line Cinema/Warner Bros./Entertainment Weekly

Film Mortal Kombat trafi do kin oraz na antenę HBO Max 16 kwietnia tego roku.