Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2021, 14:56

Zwiastun gry Indiana Jones zawiera wskazówki dotyczące miejsca akcji

Wczorajszy zwiastun gry Indiana Jones z pewnością przyniósł wiele ekscytacji fanom serii. Choć zajawka nie pokazuje wiele, tak ukryte smaczki naprowadziły co uważniejszych graczy choćby na prawdopodobne miejsce akcji.

Wczorajsza zapowiedź najnowszej gry ze świata Indiany Jonesa zdecydowanie przyprawiła fanów serii o szybsze bicie serca. Zaledwie w kilka chwil bardziej spostrzegawcze osoby dostrzegły w zwiastunie kilka easter eggów, które mogą sugerować miejsce oraz czas akcji, a nawet przeciwników z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w nadchodzącym rozdziale przygód sławnego archeologa. Niedługo później w sieci pojawiło się jeszcze kilka argumentów, potwierdzających przedwojenny Rzym jako kolejny obszar badań Indiany.

Teoretycznie pierwsza wskazówka nie była aż tak trudna do dostrzeżenia, ponieważ leżący na samym środku stołu bilet do Rzymu z datą lotu zaplanowaną na 21 października 1937 roku wydaje się być ewidentną poszlaką co do miejsca i czasu akcji. Jeśli teoria jest prawdziwa, to możemy założyć, że następna gra z serii rozegra się pomiędzy filmami Poszukiwacze zaginionej arki i Ostatnia krucjata.

Przyjrzano się również książkom, które Indy trzyma w kupce na swoim biurku. Każda z lektur, zaczynając od Starożytnych kręgów przez Mity, które stworzyły, a kończąc na Zakazanych kamieniach, zawiera odniesienia do ruin znajdujących się poza Rzymem. Uwagę widzów przyciągnęły również plany Watykanu przykryte rozmaitymi rekwizytami oraz niedokończony list w maszynie do pisania zaadresowany do „Ojca”, którego imienia niestety nie da się dostrzec. Być może jest to wskazówka mówiąca o potencjalnym sojuszniku Indiany.

Zwiastun gry Indiana Jones zawiera wskazówki dotyczące miejsca akcji - ilustracja #1

Kolejnym śladem, który nie zdołał się ukryć przed lupą społeczności, jest właśnie rok, w którym Indiana wybiera się do włoskiej stolicy. W tym czasie faszystowski przywódca Benito Mussolini wraca z Berlina po owocnych negocjacjach odnośnie osi Berlin-Rzym, więc kolejny raz Indianie przyszłoby walczyć z siłami nazistów, jak i faszystów.

Ale po co tak właściwie miałby z nimi walczyć? Tak się składa, że właśnie w 1937 roku Mussolini dostał w swoje ręce Miecz Islamu, który może być reliktem poszukiwanym przez Jonesa, a który faszyści będą chcieli wykorzystać do zdobycia mistycznych mocy i władzy. Dodatkowo na segregatorze widać wzmianki o rzekomej ingerencji rządu USA w działania bohatera, co nie byłoby szczególnym zaskoczeniem, znając fabułę filmów.

Zwiastun gry Indiana Jones zawiera wskazówki dotyczące miejsca akcji - ilustracja #2
Fotografia z 20 marca 1937 roku, Benito Mussolini dzierżący Miecz Islamu

Co ciekawe, nie tylko w zwiastunie Bethesda zawarła parę „wielkanocnych jaj”, ale również podczas wywiadu Todda Howarda z zespołem Xbox. Jak zauważył użytkownik Twittera, Malekawt, za Howardem na półce stoją figurki odnoszące się do filmów o Indianie Jonesie, mianowicie repliki Arki przymierza oraz złotego bożka, które mogliśmy zobaczyć w Poszukiwaczach zaginionej arki.

Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych szczegółów dotyczących najnowszej odsłony z serii. Nie wiemy jeszcze, na kiedy zaplanowana jest premiera oraz na jakie platformy gra zostanie wydana, ale miejmy nadzieję, że nasza ciekawość zostanie wkrótce zaspokojona, a proces produkcji nie potrwa szczególnie długo.

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Już za młodu wiedział, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Myślami ciągnęło go jednak do pisania, dzięki czemu w listopadzie 2020 roku związał się z serwisem GRY-Online i poniekąd zrealizował swoje marzenie. Na początku pisał dla serwisu jako newsman, później wspomagał dział Płatnych Produktów we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący, a obecnie jako redaktor działu technologie. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki, survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory. Na forum pisze pod ksywką Szarmancki.

więcej