Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2021, 14:55

autor: AlexB

Cyberpunk 2077 - prezes CD Projekt potwierdza wydanie kolejnych patchów w styczniu i lutym

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Adam Kiciński, prezes CD Projekt, zapewnił, że prace nad naprawą Cyberpunka 2077 idą zgodnie z planem. Kolejne aktualizacje ukażą się w styczniu oraz lutym, tak jak zapowiedziano wcześniej.

W SKRÓCIE
  1. W rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes CD Projekt, Adam Kiciński, podkreślił, że prace nad aktualizacjami do Cyberpunka 2077 idą zgodnie z planem.
  2. Najbliższa aktualizacja pojawi się w styczniu, a następna w lutym.
  3. Ponadto Kiciński zdradził, że jak na razie nie wie, kiedy Cyberpunk 2077 ponownie pojawi się w PlayStation Store oraz że w ostatnich tygodniach firma nie doświadczyła masowego odejścia pracowników.

Choć Cyberpunk 2077 okazał się sporym sukcesem komercyjnym i przypadł do gustu wielu graczom, w tym sporej części czytelników naszego portalu, to nie da się ukryć, że przeszło miesiąc po premierze wciąż boryka się z pewnymi problemami technicznymi, zwłaszcza na konsolach starej generacji. CD Projekt jednak nie próżnuje i w pocie czoła przygotowuje kolejne aktualizacje. Jak zapewnił w rozmowie z Polską Agencją Prasową Adam Kiciński, prace nad nimi idą zgodnie z planem i tak jak zapowiedziano już wcześniej, kolejny patch do gry zadebiutuje jeszcze w styczniu, a następny w lutym.

Niestety Kiciński nie zdradził, co konkretnie wejdzie w skład nadchodzących łatek. Podkreślił jednak, że obejmą one wszystkie platformy.

Cyberpunk 2077 - prezes CD Projekt potwierdza wydanie kolejnych patchów w styczniu i lutym - ilustracja #1
Adam Kiciński zapewnia, że już wkrótce Cyberpunk 2077 otrzyma kolejne aktualizacje. / Źródło: Spark Solutions

W trakcie wywiadu prezes CD Projekt został także zapytany o zamieszanie związane z PlayStation Store. Dla przypomnienia, tydzień po premierze Cyberpunka 2077 gra została ściągnięta ze sklepu Sony ze względu na wspomniany już, niezadowalający stan techniczny. Kiedy tytuł powróci tam do sprzedaży? Cytując Kicińskiego:

Nie mamy wiedzy odnośnie konkretnej daty powrotu do PlayStation Store. Pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment i pracujemy nad tym, by nasz tytuł wrócił jak najszybciej do sklepu Sony.

Ponadto Kiciński poinformował, że nawet w obliczu pewnych nieporozumień z zarządem pracownicy nie odeszli masowo z CD Projekt RED. Prezes nie wyklucza jednak, że w przyszłości część jego podwładnych opuści studio. Jest to bowiem naturalny w branży gamingowej proces po zakończeniu kilkuletniego projektu.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń, zwłaszcza że gracze oczekują obecnie nie tylko kolejnych aktualizacji do Cyberpunka 2077, ale również DLC. Pierwsze z darmowych dodatków powinny ukazać się już wkrótce.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry