Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2020, 22:23

Cyberpunk 2077 - wściekli pracownicy atakują zarząd

Zarząd CD Projekt RED zwołał spotkanie z pracownikami, którego tematem była premiera gry Cyberpunk 2077. Wściekli deweloperzy zasypali szefostwo pytaniami, wytykając im hipokryzję i błędne działania.

W SKRÓCIE:
  1. Szefostwo CD Projekt RED zorganizowało telekonferencję ze swoimi pracownikami, na której tematem przewodnim była fatalna premiera Cyberpunka 2077.
  2. W trakcie rozmowy padło wiele nieprzyjemnych uwag i krytycznych słów ze strony deweloperów.

Wściekli pracownicy studia CD Projekt RED na spotkaniu z szefostwem mocnymi słowami dali wyraz swojemu niezadowoleniu. Premiera Cyberpunka 2077 była PR-ową katastrofą, na tym kontrowersje się jednak nie skończyły i gdy pojawiły się informacje mówiące, że wydanie fatalnej wersji na konsole poprzedniej generacji było świadomą decyzją, złość graczy wzniosła się na wyżyny.

Z uwagi na tę kryzysową sytuację zarząd zwołał wideokonferencję z pracownikami. O tym, co się na niej wydarzyło, wiemy dzięki artykułowi z serwisu Bloomberg, w którym pojawiły się wybrane pytania zadawane przez wściekłych deweloperów. Źródłem tych informacji jest dwoje pracowników biorących udział w konferencji, którzy postanowili podzielić się jej treścią ze znanym dziennikarzem branżowym - Jasonem Schreierem.

Podjęte zostały tematy zszarganej reputacji studia CD Projekt RED, które od momentu premiery Wiedźmina 3 stawiane było za wzór, trwającego od przynajmniej kilkunastu miesięcy crunchu i nierealistycznych terminów, których dotrzymywania wymagali zarządzający zespołem deweloperskim. Szefostwo na dzień dobry przeprosiło za zaistniałą sytuację i przy praktycznie każdej krytyce odpowiadało, że wszystkie negatywne reakcje bierze na swoje konto.

Pytania, których treść poznaliśmy, nie były miłe. Jeden z pracowników studia chciał wiedzieć, dlaczego osoby decyzyjne okłamywały od długiego czasu wszystkich wokoło, mówiąc, iż Cyberpunk 2077 jest w świetnym stanie, skoro wszyscy wiedzieli, że projekt ma gigantyczne problemy. Inny na pytanie o wspomniany wcześniej crunch usłyszał, że zostaną podjęte czynności, by go zminimalizować. Jednak ciężko w to wierzyć, skoro sytuacja przy produkcji Cyberpunka 2077 jest identyczna jak przy wszystkich poprzednich projektach CD Projekt RED.

Tym razem jakość produktu końcowego niestety nie jest w stanie wybronić reputacji twórców, którzy mierzą się aktualnie z rosnącym problemem zwrotów ich gry na platformie Microsoftu i wycofania jej ze sprzedaży na konsoli Sony.

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  2. Przewodnik po uniwersum gry Cyberpunk 2077
  3. Poradnik do gry Cyberpunk 2077
  4. Recenzja gry Cyberpunk 2077 – samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  5. Wszystko o Cyberpunk 2077

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Nigdy nie chciał pisać o grach, jednak jakimś trafem wylądował w redakcji serwisu SquareZone, gdzie mógł kultywować swoją miłość do jRPG-ów wywołaną kontaktem z Final Fantasy VII, Tacticsem i całą resztą cudownych gier Squaresoftu. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC, jako dodatkowej platformy do grania. W trakcie swojej przygody z mediami pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego były w 100% zadowolony.

więcej