Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2021, 20:55

autor: Maycuzai

Open beta Battlefielda 2042 nie będzie wymagać PS Plus, ale Xbox Live Gold już tak

Otwarta beta Battlefielda 2042 wystartuje już za tydzień. Posiadacze PlayStation, w przeciwieństwie do „xboxowców”, nie będą musieli posiadać subskrypcji PS Plus, by cieszyć się z testów. Jednak i ci drudzy w zamian dostali pewne udogodnienie.

Najnowsze FAQ odnośnie startu otwartej bety nadchodzącego Battlefielda 2042 przynosi dobrą oraz złą wiadomość dla konsolowych fanów serii (PC-towcy natomiast powinni zapoznać się z zaktualizowanymi wymaganiami sprzętowymi). Ta dobra jest skierowana do posiadaczy PlayStation, zaś zła do właścicieli sprzętu Microsoftu. Dla tych pierwszych beta będzie naprawdę „otwarta”, gdyż nie wymaga subskrypcji PlayStation Plus. Niestety, „xboxowcy” nie dostaną podobnego przywileju – w tym wypadku konieczne będzie opłacenie usługi Xbox Live Gold.

Open beta Battlefielda 2042 nie będzie wymagać PS Plus, ale Xbox Live Gold już tak - ilustracja #1
Warto przypomnieć, że Battlefield 2042 zaoferuje funkcję cross-play.

Nie oznacza to oczywiście, że gracze spod szyldu Sony wywiną się temu wymogowi po zakończeniu testów. Do cieszenia się wszystkimi funkcjami sieciowymi tytułu po jego premierze PS Plus standardowo okaże się koniecznością.

Tym niemniej zwolennicy „zielonych” konsol też otrzymali swego rodzaju udogodnienie. Aktywni subskrybenci usługi Xbox Game Pass uzyskają dostęp do bety już 6 października (wraz z graczami opłacającymi EA Play oraz tymi, którzy zakupili tytuł przedpremierowo), w przeciwieństwie do reszty, która będzie musiała czekać dwa dodatkowe dni.

Testy zakończą się 9 października. Wstępne pobieranie plików gry (pre-load) stanie się możliwe od przyszłego wtorku. Otwarta beta będzie dostępna na komputerach osobistych przez klient Origin, EA App, Steama oraz Epic Games Store. Battlefield 2042 ukaże się 19 listopada 2021 roku na PC-tach, Xboxie Series X|S, PS5, a także Xboxie One oraz PS4.