Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2021, 20:45

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Blizzard usuwa niektóre żarty i flirty z World of Warcraft

Blizzard usuwa kolejne treści z World of Warcraft niezgodne z nową polityką firmy. Tym razem oberwało się humorystycznej warstwie gry. Szkoda, niektóre z wymazywanych żartów to prawdziwe perełki...

Cenzurowanie kolejnych gier Blizzarda – związane z niedawnymi zarzutami pod adresem firmy – trwa w najlepsze. Zaczęło się od zapowiedzi zmiany imienia jednego z bohaterów Overwatcha, a w ostatnich tygodniach przeszło także na prastare World of Warcraft. Z wkroczeniem na publiczne serwery testowe patcha 9.1.5 twórcy nie tylko postanowili pozbyć się nawiązań do nazwisk deweloperów oraz podmienić portrety kobiet na obrazy przedstawiające martwą naturę, ale także zdecydowali się na usunięcie masy linijek dialogowych i żartów, jak choćby:

„Widzieliście nowy taniec proroka Velena? Nazywa go Mac'Areena!” – żeńska świetlista draenei.

„Otóż tak, mam ustawienia wibracji! Dlaczego wszyscy ciągle pytają?” – męski mechanognom.

Blizzard już wcześniej zapowiedział, że zamierza dokonać „update’u” nazewnictwa, które uważa za „przedawnione” i „niespójne” z wartościami studia. Te aktualizacje są stosunkowo niewielką częścią kompleksowych, ogólnofirmowych działań mających na celu ulepszenie zespołu odpowiedzialnego za WoW-a i Blizzarda jako całości.

„Fajne spodnie, jaka jest szansa ich dropu?” – pandaren.

Blizzard usuwa niektóre żarty i flirty z World of Warcraft - ilustracja #1
Niektórzy mogliby podpiąć tę całą sytuację pod legendarny odcinek South Parka. Źródło: PC Invasion.

„Jestem wolnym duchem. Nie lubię być przywiązana. Co? Masz to na myśli dosłownie? O nie... to akurat mogę rozważyć” – goblinka.

„Czym jest estrogen? Można go zjeść?” – orczyca.

Dodatkowo pełna przekleństw „tyrada”, którą wypowiada król Ymiron po wielokrotnym kliknięciu na jego postać po „zwerbowaniu" go do Sali Zakonu Wojowników w Legionie, również została usunięta.

„Jesteś pewna, że nie jesteś półdemonem? Bo czuję pragnienie cię prześladować” – męski łowca demonów z rasy krwawych elfów.

„Kiedy tu przybyliśmy, straciłem wiele klejnotów, które były w mojej rodzinie od pokoleń. Jeśli chcesz się zająć moimi rodowymi klejnotami, byłbym bardzo wdzięczny” – męski draenei.

Każda z grywalnych postaci w World of Warcraft ma zestaw w pełni udźwiękowionych emotek, które są losowo wybierane podczas używania komendy „/joke” lub „/flirt” – wiele z nich jest dość… sugestywnych lub gra na przeróżnych stereotypach.

„Ładnie wyglądasz, lubię twoje włosy, masz drinka… Jesteś gotowa?” – krasnolud.

Co ciekawe, nie wszystko w nowej aktualizacji sprowadza się do usuwania. Męskie modele zostały dodane do Karazhan, a także haremu Czarna Świątynia, gdzie uprzednio można było napotkać głównie kobiety.

„Powinieneś wiedzieć, że swoimi udami zginam stal” – krasnoludka.

„Patrzcie, znowu tańczę! [Mrocznym głosem] Mam nadzieję, że twoi przyjaciele dobrze się bawią...” – nocna elfka.