Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2021, 12:39

autor: Entelarmer

WoW zmienił kobietę w owoce; dziwna cenzura w patchu 9.1.5

Patch 9.1.5 do World of Warcraft ma przynieść sporo zmian. Najwyraźniej obejmują one nietypowy przykład cenzury w postaci modyfikacji dwóch malowideł z podstawki.

World of Warcraft przeżywa ciężkie chwile, głównie za sprawą kontrowersji wokół jej twórców (aczkolwiek nie jest to jedyny powód). Te nie pozostają bez wpływu na gry: od lipca zniknęły z niej nawiązania do – tak to nazwijmy – kłopotliwych pracowników. Nieco inny charakter ma zmiana dostrzeżona przez serwis Wowhead. Otóż testowany teraz patch 9.1.5 zmienił dwa malowidła w Azeroth, które pojawiły się świecie gry jeszcze w podstawowej wersji WoW-a.

Pierwszy obraz (zawieszony w Ravenholdt) został niejako odrestaurowany, ale ukazana na nim kobieta została też lekko ocenzurowana poprzez dodanie mniej odsłaniającego stroju. Natomiast drugie malowidło z pozującą modelką (dotychczas obecne w Wichrogrodzie) zostało zastąpione martwą naturą.

WoW zmienił kobietę w owoce; dziwna cenzura w patchu 9.1.5 - ilustracja #1
Źródło: Wowhead.

Trudno nie wiązać tych zmian z zamieszaniem wokół studia Blizzard, które w ostatnich miesiącach mierzy się z kolejnymi pozwami oraz krytyką. Nasuwa się jednak pytanie o sens tego w gruncie rzeczy drobnego i mało istotnego przypadku „cenzury”. W końcu mówimy o dosłownie dwóch niskiej jakości obrazach w grze pełnej niezbyt zakrytych żeńskich postaci graczy. Mogła to być nawet inicjatywa pojedynczego pracownika, a nie część większego planu Blizzarda.

Oczywiście internauci nie byliby sobą, gdyby nie skomentowali tego z typowym dla sieci cynizmem. Dość spojrzeć na wysoką ocenę redditowego wątku o skądinąd trafnym tytule „Blizzard chce szanować kobiety, więc przemienił je w owoc” oraz krótką animację przygotowaną przez użytkownika Woo Ping Weapon Master z serwisu YouTube (do obejrzenia poniżej).

Patch 9.1.5. to nie tylko jakże istotna cenzura. Łatka dostępna na Publicznym Serwerze Testowym to także m.in. zmiany w przymierzach i atakach obszarowych, nowe opcje personalizacji oraz poprawki balansu gry. Nie wiemy jeszcze, kiedy aktualizacja trafił do pełnej wersji WoW-a.

  1. Oficjalna strona gry World of Wacraft
  2. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja
  3. World of Warcraft – recenzja gry